Ile kosztuje zwiedzanie Sukiennic? Sukiennice cena biletów

Ile kosztuje zwiedzanie Sukiennic? Sukiennice cena biletów

Sukiennice są jednym z najbardziej znanych budynków w całej Polsce. Znajdujący się na Rynku w Krakowie obiekt zwiedzają setki turystów. Wiele osób planujących swoją wizytę w Krakowie zastanawia się ile kosztuje zwiedzanie Sukiennic. Ile kosztuje bilet do Suiennic? Jaki jest cennik biletów? Sprawdźmy to!

 
Sukiennice na Rynku w Krakowie podzielone są na dwie części, a dla turystów być może i na trzy części. Pierwsza z nich to słynne kramy w Sukiennicach. By zobaczyć kramy w Sukiennicach płacić nie trzeba.
 
Przejście przez parter i znajdujące się tu kramy jest darmowe. Sprzedawane w Sukiennicach pamiątki należą jednak do drogich, więc zakupy tutaj mogą nadwyrężyć portfel.
 
Na piętrze Sukiennic znajduje się oddział muzeum narodowego Galeria Sztuki Polskiej. Jak już pisaliśmy wcześniej w tekście o Galerii Sztuki Polskiej (tutaj):

 

Zwiedzanie wystawy obrazów na piętrze Sukiennic nie jest tanie, ale nie jest też drogie. Bilet normalny to kosz 25 zł, ulgowy kosztuje 15 zł, bilet studenci i uczniowski to koszt 1 zł

 
W Sukiennicach znajduje się również wejście do innego popularnego muzeum w Krakowie czyli tak zwanych Podziemi Rynku w Krakowie. Zwiedzanie podziemi Rynku również nie należy do najtańszych. Cennik już opisywaliśmy w tekście o samym muzeum (tutaj):

 

bilet normalny kosztuje 28 zł, ulgowy 24 zł, rodzinny 56 zł, grupowy 24 zł, ulgowy grupowy 22, koszt przewodnika to 130 zł

 
Podsumowanie: ile kosztuje wstęp do Sukiennic? Znajdujące się na parterze kramy zobaczyć można za darmo, a cennik biletów wstępu do galerii i podziemnego muzeum opisaliśmy powyżej.

 
Warto przeczytać również: