Czy Palestyna ma bombę atomową? Czy Palestyna ma broń jądrową?

W czasach w których Palestyna nie schodzi z ust mediów z każdego zakątka świata wiele osób zastanawia się czy Palestyna posiada broń atomową. Czy na liście państw, które posiadają głowice nuklearne jest Palestyna? Czy Palestyńczycy mają broń atomową? Sprawdźmy to!

  • Co to jest broń jądrowa?
  • Czy Palestyna ma broń jądrową?

Broń jądrowa to broń w której następuje łańcuchowa reakcja rozszczepienia jąder ciężkich pierwiastków. Energia bomby pochodzi z przemian jądrowych uranu i plutonu. Tylko niektóre kraje posiadają obecnie broń jądrową.

Czy Palestyna należy do grupy krajów, które posiadają broń atomową? Tylko kilka krajów oficjalnie posiada broń jądrową. Są to Chiny, Francja, Rosja, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Indie, Pakistan i Korea Północna.

Na liście krajów, które oficjalnie nie posiadają broni atomowej znajduje się Izrael z którym walczy Palestyna. Oficjalnie, ani nawet nieoficjalnie, Palestyna nie posiada broni atomowej. Mówi się, że Izrael ma być w posiadaniu 80 głowic nuklearnych.

Podsumowanie: czy Palestyna ma bombę atomową?
Czy ma broń jądrową? Nie, Palestyna nie znajduje się na liście krajów, które posiadają broń jądrową – ani na liście tych, które posiadają ją oficjalnie, ani na liście tych, które są jej nieoficjalnymi posiadaczami.

 
Polecamy również: