Ile kosztuje zwiedzanie Zamku w Malborku? Cennik biletów i kiedy za darmo

Zamek w Malborku to obok Wawelu w Krakowie jeden z najsłynniejszych zamków w Polsce i jednocześnie jeden z najsłynniejszych zamków na świecie. Wielu turystów zastanawia się ile kosztuje zwiedzanie Zamku w Malborku. Ile kosztują bilety na Zamek w Malborku? Ile kosztuje zwiedzanie poszczególnych tras?

 

Zamek w Malborku to według niektórych największy zamek świata. Do zobaczenia jest wiele atrakcji różnie wycenianych bowiem zwiedzanie zamku podzielono na różne trasy. W chwili powstawania tego tekstu cennik kształtuje się następująco.
 
Za zwiedzanie całego zamku w Malborku trzeba zapłacić 60 zł za bilet normalny i 40 zł za bilet ulgowy. Bilet dla rodziny 2+2 to koszt 180 zł. Są zniżki dla mieszkańców – 15 zł oraz na kartę dużej rodziny.
 
Zwiedzanie Zamku w Malborku podzielono też na trasę zieloną wybieraną często przez tych turystów, którzy mają nieco mniej czasu. Koszt zwiedzania Trasy zielonej to 30 zł za bilet normalny, 20 zł za bilet ulgowy.
 
Czy Zamek w Malborku da się zwiedzać za darmo? Tak, podobnie jak wiele muzeów w Polsce również zamek można zwiedzać za darmo. Dniem darmowego zwiedzania Zamku w Malborku jest poniedziałek. Wówczas dostępna jest to zwiedzania trasa zielona obejmująca fragment Podzamcza, bramy, dziedzińce Zamku Wysokiego i Zamku Średniego, kaplicę św. Anny, fosy, ogrody i międzymurze. W dniu darmowym konieczne jest wykupienie audioprzewodnika za 10 zł.
 
Ile kosztuje zwiedzanie Zamku w Malborku z przewodnikiem? Zamek w Malborku z indywidualnym przewodniem to koszt 250 zł.

 
Polecamy również: