Która godzina w Chorwacji? Czas i strefa czasowa w Chorwacji

Wielu podróżnych udających się po raz pierwszy na wczasy w nowe miejsce zastanawia się czy trzeba przestawiać zegarek wyjeżdżając na urlop. Jeśli jedziecie do Chorwacji i zastanawiacie się która godzina jest w Chorwacji to dziś przychodzimy Wam z pomocą. Sprawdzamy jaka strefa czasowa jest w Chorwacji i która jest godzina w Chorwacji. Czy jadąc do Chorwacji trzeba przestawiać zegarek?

 

Wyjazdy do Chorwacji od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród polskich turystów. Jeśli planujecie wyjazd do Chorwacji to przed nim warto sprawdzić nie tylko która jest godzina ale także co kupić w Chorwacji i jakie pieniądze są w Chorwacji. Przejdźmy jednak do czasu w Chorwacji.

 
Chorwacja leży w strefie czasowej UTC+1 w zimie i UTC+2 w lecie. Co to oznacza? Ni mniej, ni więcej niż to, że czas w Chorwacji jest dokładnie taki sam jak w Polsce. Jadąc do Chorwacji nie trzeba przestawiać zegarka.

 
Godzina w Zagrzebiu jest taka sama jak w Warszawie czy Krakowie. Uważniejsi czytelnicy czytający ten tekst pewnie domyślili się już czy w Chorwacji jest zmiana czasu z zimowego na letni i z letniego na zimowy. Tym wolniej myślącym przypominamy – tak, w Chorwacji jest zmiana czasu.

 
Polecamy również: