Czy jest Uber w Chorwacji? Jakie miasta i ceny?

Gdy lecimy na wakacje i nie chcemy wynajmować samochodu na miejscu to dobrym sposobem poruszania się jest zawsze metro. Niestety nie wszędzie jest metro, a już na pewno nie ma go w kurortach w Chorwacji. Pozostaje wynajem. Taksówkarze oszukują praktycznie w każdym kraju więc zostaje Uber. Czy w Chorwacji jest Uber? W jakich miastach w Chorwacji jest Uber? Czy Uber w Chorwacji to tylko samochody?

 

Uber to popularna aplikacja pozwalająca zamawiać przejazdy. Na ekranie smartfona zaznaczamy skąd i dokąd chcemy pojechać. Od razu wiemy jaką trasą będziemy jechać i ile to będzie kosztować. Jeśli kierowca będzie oszukiwać i nabijać kilometry to zawsze po skończonym przejeździe można złożyć reklamację. To różni Uber od taksówkarzy.

 


Czy w Chorwacji jest Uber?

Jeśli jedziecie na wakacje do Chorwacji i chcecie skorzystać z Ubera to na szczęście będzie taka możliwość. Uber w Chorwacji działa w kilku miejscach. Działa w Zagrzebiu, działa w Rijece, działa też w Splicie i na chorwackim wybrzeżu. Bez trudu zamówicie Ubera i przejdziecie nawet między miejscowościami na wybrzerzu chorwackim.

 


Ile kosztuje Uber w Chorwacji?

Uber w Chorwacji nie należy do najtańszych i nie należy też do najdroższych. Jaka jest cena? Przejazd spod plaży Glavanovo w Rijece pod słynną katedrę św. Witaw centrum miejscowości to podróż na odcinku około 2,5 kilometra. Uberem w Chorwacji zapłacimy za to 25 kun w samochodach UberX, około 28 kun za Connect i aż 60 za przejazd vanem.
 
Oczywiście ceny Ubera zależą od wielu czynników takich jak aktualne zapotrzebowanie na samochody czy korki, więc ceny należy traktować dość orientacyjnie bo mogą się różnić.
 
Jeśli jeszcze nie macie Ubera i chcecie z niego korzystać to z naszym linkiem referencyjnym dostaniecie zniżkę na pierwszy przejazd – tutaj.

 
Polecamy również: