Kraków kiedy płatne parkowanie? Kiedy strefa w Krakowie?

Parkowanie w Krakowie od kilku lat to prawdziwy koszmar. Władze miasta co chwila rozszerzają obszar strefy płatnego parkowania i co chwila podnoszą cenę parkowania w Krakowie. Do kompletu niszczone są miejsca parkingowe w Krakowie. Kiedy płatne parkowanie w Krakowie?

 
Czy w Krakowie jest strefa płatnego parkowania? Jest. Parkowanie w Krakowie należy pewnie do najdroższych w Polsce. Wielokrotnie w miastach bogatego Zachodu płaciliśmy za parkowanie mniej niż w biednej Polsce w Krakowie. W samym centrum Krakowa parkowanie to koszt aż 6 złotych za godzinę postoju ale oczywiście co chwila słyszymy o tym, że to za mało i planowane są podwyżki.

 


Kiedy działa strefa płatnego parkowania w Krakowie?

Jeśli zastanawiacie się kiedy trzeba płacić za parking w Krakowie to już Wam piszemy. Płatne parkingi w Krakowie obowiązują w dni robocze od poniedziałku do piątku oraz dodatkowo RÓWNIEŻ W WEEKEND W SOBOTY zawsze od 10:00 do 20:00. Jeszcze kilka lat temu obowiązywały od 10 do 18:00 od poniedziałku do piątku ale oczywiście są przedłużane.
 
Już teraz słyszymy plany tego, by parkowanie było płatne również w niedziele. Możemy mieć tylko nadzieję na to, że plan ten upadnie. Jak na razie – w niedziele i święta parkowanie jest bezpłatne i módlmy się, by takie pozostało. Jeśli czytacie ten tekst na kilka lat po publikacji to może okazać się, że ceny i godziny stref w Krakowie są już inne.

 
Polecamy również: