Czy w Krakowie obowiązuje strefa parkowania? Czy parkowanie płatne?

Wiele osób zastanawia się obecnie czy w Krakowie parkingi są płatne. Czy po tymczasowym zawieszeniu strefy płatnego parkowania działanie strefy zostało przywrócone? Dziś sprawdzimy czy wciąż można parkować za darmo czy już nie. Czy strefa w Krakowie działa? Jak to jest z tą strefą płatnego parkowania w Krakowie. Czy dalej jest darmowa czy można już dostać mandat?

 

Pod koniec marca 2020 roku ze względu na zamieszanie związane z chińskim wirusem zawieszono opłaty w strefie płatnego parkowania w Krakowie. Początkowo planowano, że zawieszanie opłat będzie obowiązywać do 11 kwietnia, później okres darmowego parkingu w centrum Krakowa został przedłużony. Do kiedy? Niestety tylko do 3 maja.
 


 

Strefa płatnego parkowania obowiązuje w Krakowie ponownie. Opłaty wprowadzono od 4 maja chociaż nie każdy o tym wie. Na zapominalskich i osoby, które nie zdawały sobie z tego sprawy szybko nasłano kontrolerów. We wtorek 5 maja media informowały, że w dniu przywrócenia opłat za parking wystawiono kary na 111 tysięcy złotych!
 
Przypominamy wszystkim Czytelnikom, że strefa płatnego parkowania już obowiązuje. Ile kosztuje parking w Krakowie? Więcej niż parkingi w Budapeszcie czy wielu niemieckich miastach. Za parking w podstrefie A płaci się aż 6 zł za godzinę, w podstrefie B aż 5 zł, w C – 4 złote za godzinę. Minimalnie zapłacić musicie 2 złote. Mniej się nie da.
 
Jadąc do Krakowa należy pamiętać o tym, że znów za parkowanie płaci się jak za zboże. Strefa obowiązuje od 10:00 aż do 20:00, a płatne jest od poniedziałku aż do soboty!

 

Polecamy również: