Ile kosztuje spływ Dunajcem w Szczawnicy? Ile kosztuje rafting?

Osoby przyjeżdżające do Szczawnicy i wypoczywające nad Dunajcem zastanawiają się często czy warto pojechać na spływ Dunajcem. Jeśli wypoczywacie w okolicach to spływ jest jedną z ciekawszych atrakcji w okolicy. Ile kosztuje spływ Dunajcem z flisakami z Polski? Ile kosztuje spływ Dunajcem na Słowacji? Dziś przyglądamy się cennikom spływów przełomem Dunajca oraz również jeszcze jednej “dunajcowej” atrakcji – raftingowi. Ile kosztuje rafting i spływy Dunajcem?

 
Spływ ze Sromowiec Wyżnych kosztuje 54 zł w sezonie wraz z opłatą za wejście na teren parku. Jeśli przyjechaliśmy własnym samochodem to jeszcze opłatę za parking podnoszącą koszt atrakcji. Osoby chcące przyjechać ze Szczawnicy muszą liczyć się z kosztem dojazdu busem. W pakiecie z biletem koszt to 12 złotych, a bez pakietu – 20 złotych. Spływ po polskiej stronie trwa około 2 godzin. Można wykupić droższy spływ do Krościenka ale na taką wycieczkę mało kto się decyduje.

 

Dłuższy spływ do Krościenka kosztuje 68 zł. W tym przypadku mowa oczywiście o cenach spływów po polskiej stronie granicy. Jeśli decydujecie się na spływ po polskiej stronie to warto uważać bowiem toalety również są płatne więc lepiej iść za potrzebą przed udaniem się na spływ w innym miejscu.

 

 
Nic nie stoi jednak na przeszkodzie by pojechać na Słowację i po Dunajcu przepłynąć się z naszymi przyjaciółmi z południa. Ile kosztuje spływ na Słowacji i o jakim spływie mowa?

 
Jeśli chodzi o przejazd na Słowację to jest do pomysł w naszej opinii bardziej atrakcyjny. Zamiast spływu tratwą do dyspozycji turystów jest rafting na pontonach. Istnieje kilka tras spływu. Czerwony Klasztor – Lesnica (50 EUR za 2 osoby), Majere – Leśnica (60 EUR), Spiska Stara Wieś – Leśnica (70 EUR) oraz Niedzica – Krościenko za 135 EUR za 2 osoby.

 

 
Inna słowacka firma proponuje rafting po Dunajcu w wypożyczonych pontonach. 9 osobowy ponton to koszt 60 EUR, 7 osobowy 50 EUR, 4-5 osobowy 40 EUR. Niestety do ceny trzeba doliczyć koszt powrotu na miejsce startu. Standardowy spływ Dunajcem po tratwach również możliwy jest na Słowacji.

 
Słowacja trasa rozpoczynająca się spod Czerwonego Klasztoru i prowadzi do Lesnicy. Trasa jest krótsza od spływów proponowanych po polskiej stronie więc jeśli dość szybko się nudzicie to jest to dobra opcja, zwłaszcza dla tych którzy wybrali się pieszo do Czerwonego Klasztoru. Koszt 14 EUR. Kasy znajdują się przy przystani przy Czerwonym Klasztorze oraz przy przystani Pod Lipami w okolicy muzeum.
 

W okolicy zarówno po polskiej jak i po słowackiej stronie działają firmy organizujące spływy doliczające sobie dodatkowe opłaty za pośrednictwo i przewóz. W takim wypadku cena wychodzi powyżej 100 zł chociaż zaletą takich wycieczek, a przynajmniej niektórych, jest odbiór z miejsca zakwaterowania w okolicy.
 
Warto pamiętać, że zarówno po polskiej jak i po słowackiej stronie można się targować jeśli wybieracie się na spływ większą grupą.
 
Polecamy również: