Ile jest w Krakowie jest lotnisk? Sprawdzamy to!

Wiele dużych miast, takich jak chociażby Londyn czy Paryż, obsługiwanych jest nie przez jedno, a przez kilka lotnisk. Zwykle to lepiej położone obsługiwane jest przez lepszych jakościowo przewoźników, a to dalsze przez linie lotnicze dla uboższych turystów. Czy w Krakowie jest podobnie? Ile jest lotnisk w Krakowie? Czy jedno czy kilka? Sprawdźmy to!

 
Jeśli zastanawiacie się czy do Krakowa można przylecieć na inne lotnisko niż lotnisko w Balicach to odpowiedź brzmi – tak, można. Ale nie oznacza to, że można przylecieć na nie liniowym odrzutowcem. W Krakowie najważniejszym lotniskiem jest port lotniczy Kraków-Balice i to tu lądują samoloty popularnych przewoźników i to jest lotnisko, które obsługuje pasażerski ruch dla Krakowa. Lotnisko położone jest pod Krakowem i tutaj dowiecie się jak dojechać z lotniska do centrum i z centrum na lotnisko.

 
Port w Balicach nie jest jedynym. W podkrakowskiej miejscowości Pobiednik Wielki znajduje się lotnisko Kraków-Pobiednik Wielki. To niewielkie lotnisko aeroklubu krakowskiego. Kod lotniska to EPKP. Lądują tu raczej małe, prywatne samoloty.

 
Jeszcze przed II wojną światową i krótko po niej Kraków mógł poszczycić się posiadaniem lotnika położonego zaraz koło centrum. Było to lotnisko Rakowice-Czyżyny. Niestety jego tereny zostały zabudowane, część z nich zajmuje dziś Muzeum Lotnictwa Polskiego, a niewielki fragment to małe lądowisko należące go muzeum. Lądowisko Rakowice-Czyżyny ma drogę startową o długości 610 metrów.

 
Polecamy również: