Jak dojechać z Krakowa do Zakopanego? Ile bilet?

Wielu podróżnych wybierających się na zwiedzanie atrakcji w Krakowie po odwiedzeniu najpopularniejszych miejsc w mieście kontynuuje swoją podróż po Małopolsce i jedzie w góry. Do Zakopanego. Jeśli planujecie wyjazd z Krakowa do Zakopanego to zastanawiacie się pewnie ile kosztuje bilet do Zakopanego. Dla osób niezmotoryzowanych mamy dziś krótki przewodnik po cenach biletów do Zakopanego. Ile trzeba zapłacić za dojazd? Jak dojechać z Krakowa do Zakopanego? Jak najlepiej dojechać – busem czy pociągiem?

 
Z Krakowa do Zakopanego, poza własnym samochodem albo wynajęciem auta lub taksówki, mamy właściwie dwie możliwości. Dojazd pociągiem lub autobusem. Startujemy właściwie praktycznie z tego samego miejsca bowiem dworzec autobusowy w Krakowie i główny dworzec kolejowy znajdują się zaraz obok siebie, niedaleko Galerii Krakowskiej.

 


Ile kosztuje bilet autobusowy?

Przejazd autobusem na trasie Kraków Zakopane to dość często wybierany sposób podróży. Z Krakowa do Zakopanego jeździ bardzo wiele busów i autobusów najróżniejszych przewoźników. Rozkład jazdy do Zakopanego jest dość szczelnie wypełniony. Jeśli chcemy pojechać spontanicznie to powinno się udać dostać bilet jeszcze na ten sam dzień. Ile kosztuje?

Za bilet z Krakowa do Zakopanego płacimy w granicach 22 złotych właściwie niezależnie od przewoźnika. Jeżdżą tu duże autobusy takie jak Szwagropol i Flixbus i mniejsze firmy. Podróż na trasie Kraków Zakopane wymaga przejechania słynną “Zakopianką”. Przejazd trwa około 2 godzin. Autobusy z Krakowa jadące do lub przez Zakopane odjeżdżają właściwie co kilkanaście minut.

 


Przejazd pociągiem z Krakowa


 
Dojazd pociągiem z Krakowa jest możliwy ale od razu zaznaczamy, że jest to zdecydowanie gorsza opcja. Pociągi ze stacji Kraków Główny do Zakopanego odjeżdżają dość rzadko, zdecydowanie rzadziej od autobusów. Podróż trwa również zdecydowanie dłużej od około 3h 20 minut pociągiami Inter City i TLK do nawet 4 godzin pociągami regionalnymi. Bilet na Inter City to koszt 25 zł za II klasę i 50 zł za I klasę. W TLK koszt to 25 zł za II klasę i 49 za I.

 


Ile kosztuje bilet do Zakopanego? – podsumowanie

Jeśli po weekendzie w Krakowie chcecie pojechać w góry i nie macie własnego samochodu to zdecydowanie lepszą – szybszą i tańszą – opcją jest dojazd z Krakowa autobusem. Autobusów jest od groma i nawet jeśli nie załapiecie się na któryś to za chwilę podjedzie następny. Sytuacja z dojazdem do Zakopanego ma się podobnie jak z dojazdem z Krakowa do Oświęcimia i muzeum Auschwitz.

 
Polecamy również: