Na ile dni do Krakowa? Ile dni na zwiedzanie Krakowa?

Kraków jest jednym z najpopularniejszych miast turystycznych w Polsce. Kraków odwiedzają zarówno goście z Polski jak i turyści zagraniczni. Wiele osób zastanawia się na ile dni warto jechać do Krakowa. Ile dni potrzebnych jest na zwiedzanie Krakowa? Na ile dni przyjechać do Krakowa? Sprawdźmy to!

 
W Krakowie wiele jest mniej lub bardziej ciekawych miejsc do zwiedzania ale w gruncie rzeczy w mieście jest tylko kilka zabytków naprawdę wysokiej klasy. Normalnemu turyście do niczego nie jest potrzebne zwiedzanie kilkunastu kościołów w Krakowie czy spacerowanie po każdym parku w mieście.
 
Większość osób przyjeżdża do Krakowa po to, by zobaczyć tylko najważniejsze i najpopularniejsze zabytki. W gruncie rzeczy jest tu tylko kilka wyjątkowych miejsc, które powinny znaleźć się na liście z napisem: Must Visit.
 
W Krakowie warto zobaczyć Rynek i Stare Miasto, Zamek Królewski na Wawelu, z Krakowa wybrać się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce oraz pojechać na zwiedzanie muzeum w dawnym obozie koncentracyjnym Auschwitz w Oświęcimiu niedaleko Krakowa.
 
Jeśli wybieracie się do Krakowa i do niczego niepotrzebne jest Wam zwiedzanie wszystkich niewiele znaczących atrakcji takich jak Park Jordana, Kopiec Kościuszki, Błonia czy Las Wolski to najlepiej do Krakowa przyjechać w czwartek wieczorem lub w piątek z samego rana i wyjechać z Krakowa w poniedziałek późnym wieczorem.

 

 

Weekend rozszerzony o jeden dzień to wystarczająco dużo by zjeść w kilku dobrych restauracjach, przejść się po najbliższych okolicach Rynku Głównego by zobaczyć Barbakan, Planty i Bramę Floriańską. Kolejny dzień można poświęcić na zwiedzanie Zamku Królewskiego na Wawelu i przejście się po Kazimierzu czy Podgórzu ewentualnie wizytę w kilku mniejszych lub większych muzeach. Dwa kolejne dni osobno wyjazd do Oświęcimia i zwiedzanie Kopalni SOli.
 
Jeśli nie chcecie zwiedzać Auschwitz czy Kopalni Soli w Wieliczce to wyjazd na weekend do Krakowa w zupełności wystarczy.
 
Podsumowanie: na ile dni przyjechać dO Krakowa? By zobaczyć najważniejsze zabytki, które tak naprawdę są najważniejszymi miejscami, w zupełności wystarczą 3 lub 4 pełne dni. Wycieczka do Krakowa na dłużej ma sens tylko w przypadku osób o wyrafinowanym guście turystycznym, które koniecznie muszą zobaczyć każdy sztuczny zbiornik wodny czy park w odwiedzonym mieście.

 
Polecamy również: