Przylasek Ruskiecki – czy już otwarty? Czy można się kąpać?

Przylasek Ruskiecki – czy już otwarty? Czy można się kąpać?

Od dawna zapowiadana rewitalizacja akwenu numer 1 na Przylasku Rusieckim przyciąga uwagę wielu osób. Dojazd na kąpielisko wymaga jednak sporego wysiłku dlatego często pojawiają się pytania czy plaża i kąpielisko na Przylasku ją są otwarte. Czy Przylasek Rusiecki jest otwarty? Oto zdjęcia

 

Jeśli chcecie wyskoczyć nad wodę i zastanawiacie się czy kąpielisko na Przylasku Rusieckim już działa to wystarczy chyba tylko rzut oka na zdjęcia zamieszczone we wpisie by stwierdzić, że kąpielisko jest otwarte.
 
przylasek rusiecki plaża
 
Rewitalizacja akwenu numer 1 w Przylasku Rusieckim zakończyło się z początkiem lata 2021 roku w lipcu i kąpielisko już działa. Przygotowano tu pomosty, zatroszczono się o plaże na którą wysypano około 7 ton piasku, boisko do siatkówki plażowej, zbudowano pawilony z toaletami, jest też mały plac zabaw.
 

 
Przylasek Rusiecki działa i jest otwarty. Przy otwartej plaży działają punkty z małą gastronomią znane jako tak zwane food trucki. W 2021 roku latem działa tu buda z frytkami, buda z zapiekankami, buda z kawą i jeszcze kilka innych.
 
Nieco dalej od głównej atrakcji, którą jest plaża można przejść się zacienionymi ścieżkami wytyczonymi dookoła akwenu albo wejść na dodatkowe pomosty na których jest zdecydowanie mniej tłoczno niż na plaży. Warto jednak pamiętać, że przy plaży znajdziemy kąpiących się ale z daleka od plaży istnieją zakazy kąpieli.
 

 
Osoby planujące wyjazd na kąpielisko w Przylasku Rusieckim mogą zainteresować nasze pozostałe materiały takie jak: Dojazd na Przylasek Rusiecki komunikacją miejską oraz Parkowanie na Przylasku Rusieckim.

 
Warto przeczytać również: