Czy Smok Wawelski zieje ogniem? Kiedy Smok Wawelski zieje ogniem?

Wiele osób zastanawia się często czy Smok Wawelski w Krakowie pod Wawelem zieje ogniem w 2023 roku. Kiedy Smok Wawelski zieje ogniem? Dlaczego Smok Wawelski nie zieje ogniem? Wyjaśniamy aktualne wątpliwości związane z tym czy rzeźba Smoka Wawelskiego pod Wawelem zieje ogniem czy nie. Kiedy smok zieje ogniem 2023?

 

Smok Wawelski niedaleko Wawelu i Bulwarów Wiślanych w Krakowie to popularna atrakcja turystyczna będąca nie każdemu podobającą się rzeźbą autorstwa Bronisława Chromego. Więcej o samej rzeźbie i jej historii pisaliśmy już w tekście Gdzie w Krakowie jest Smok Wawelski? Kiedy zieje ogniem?

 
Wielu turystów ściąga pod Wawel by zobaczyć jak smok Wawelski zieje ogniem. W rzeźbie zainstalowany jest system, który co kilka, około 3-4 minuty uruchamia i podpala płomień. Wówczas Smok Wawelski zieje ogniem. Wielu rozczarowanych turystów wybierających się pod Wawel zastanawia się dlaczego Smok Wawelski nie zieje ogniem.

 
Instalacja gazowa wewnątrz rzeźby smoka jest już stara, występują też problemy z zasilaniem smoka. Po każdym resecie instalacji występują problemy do cyklicznego powrotu sprawnego działania i wówczas nawet przez kilka godzin smok zieje ogniem w nieregularnych odstępach czasu.
 
Problemy z płomieniem mogą pojawiać się zwłaszcza w okresie gorszej pogody. Teoretycznie Smok Wawelski pod Wawelem w Krakowie zieje ogniem przez całą dobę co 5 minut.

 
Polecamy również: