Jak dojechać z lotniska w Londynie do centrum? 4 proste sposoby

Jeśli wybieracie się na wyjazd do Londynu i będziecie lądować na lotnisku to staniecie pewnie przed misją dojazdu do centrum miasta. Jak dojechać z lotniska w Londynie do centrum? Ile kosztuje przejazd i jakie są możliwości dojechania do Londynu z lotniska? Sprawdzamy dojazd z lotniska Heathrow do centrum Londynu!

 


Dojazd pociągiem – Tfl Rail, Heatrhrow Express

Pociągi Tfl Rail odjeżdżają z Terminala 2 & 3 oraz terminala 4. Przejazd do stacji Paddington trwać będzie około 30 minut. Pociągi Tfl Rail kursują zwykle co około 30 minut. Koszt przejazdu około 10 GBP.

 
Jeden z najprostszych sposobów na dojazd z lotniska w Londynie do centrum miasta to pociąg. W 1998 roku powstało przedsiębiorstwo Heatrhow Express obsługujące linię kolejową na odcinku od lotniska Heathrow do dworca Paddington w centrum Londynu. Cena biletu na pociągu Heathrow Express to 22 funty za bilet w jedną stronę w klasie Express (37 za bilet w dwie strony) i 32 funty za klasa biznes. Chodzi o bilety w jedną stronę, biet w jedną stronę i bilet powrotny jest tańszy. Kupując bilety na pociąg online można zaoszczędzić i kupić je już od 5,50 GBP.

 
Pociągi kursują z 2 i 3 terminala oraz z terminala 4 i 5 lotniska Heatrhow. Pociągi jadą zwykle co kilkanaście minut, a kupiony wcześniej bilet obowiązuje na przejazd w danym dniu, a nie o konkretnej godzinie. To jeden z najlepszych sposobów na dotarcie do centrum Londynu z lotniska ponieważ przejazd pociągiem na stację Paddington trwa w granicach 15 minut.

 


Dojazd metrem do centrum Londynu

Był najwygodniejszy i najlepszy sposób na dotarcie z lotniska do centrum Londynu to teraz pora na najtańszy. Metro w Londynie to najstarsze metro na świecie. Możecie użyć go do przejazdu z lotniska do centrum. Metrem można pojechać z terminala 2 i 3 oraz 4 i 5 gdzie stacja znajduje się w podziemiach budynku terminali. Dojazd metrem do centrum Londynu kosztuje w granicach 6 funtów i potrwa około godziny w zależności dokąd jedziemy Z Heahtrow do Earls Court jedzie się około 35 minut, do Russell Square 52 minuty. Przejazd do Hyde Park Corner zajmie 42 minuty. Czas oczekiwania na pociąg to w granicach kilku minut.

 


Dojazd taksówką, Uberem, Boltem, WeKnow

Nie jest to najtańszy sposób jeśli jedziemy samodzielnie, nie jest też najszybszym sposobem dojazdu do centrum bo w Londynie bywają korki. Z lotniska w Londynie do centrum można przejechać zarówno słynną czarną londyńską taksówką jak i samochodami Ubera i Bolta. Taksówka do centrum kosztować będzie sporo – cena to w granicach od 49 do 92 GBP.

 
Na lotnisku działa usługa WeKnow czyli przejazd elektrycznym autem do centrum w dowolnie wybrane miejsce. Przejazd do Paddington kosztować będzie w granicach 65 GBP. W Londynie działają też inne usługi w tym aplikacje Bolt i Uber. Dojazd Uberem z lotniska do centrum Londynu zamknie się w granicach 36-44 GBP. Czas dojazdu do centrum może zamknąć się w granicach godziny.

 


Przejazd autobusem

Z lotniska do centrum Londynu można przejechać autokarem do kilku różnych stacji w centrum. Przejazd National Express ma niestety to ograniczenie, że rozkład jazdy autobusów nie jest zbyt korzystny. Może się okazać, że na autobus będzie trzeba dość długo czekać. Autobus jedzie do centrum dość długo ale za to jest bardzo tani. Rezerwując bilety z wyprzedzeniem będą kosztować od 5 GBP w górę. Przejazd do stacji Victoria Coach Station potrwa 45 minut.

 

Istnieją również inne sposoby dojazdu busami. Działa wiele firm obsługujących Airport Shuttle z Heathrow w dowolnie wybrane przez nas miejsce. Oferty różnią się w zależności od firmy i miejsca docelowego które wybierzemy.

 

Polecamy również: