Msze z Katedry Łacińskiej na żywo przez Internet. Wieczorem koncert ze Lwowa

Na Ukrainie również podjęto gigantyczne kroki ograniczające m.in. organizowanie wydarzeń publicznych takich jak koncerty. Ze względu na nałożone ograniczenia odwołano duże wydarzenia w operze lwowskiej, a hala organowa zapowiedziała transmisję koncertu online. Katedra Łacińska również zapowiedziała transmisję Mszy Świętej. Jeśli nie można pojechać do Lwowa to można się z nim połączyć on-line za pośrednictwem kamer internetowych.

 
Katedra Łacińska we Lwowie będzie transmitować dziś Msze Święte za pośrednictwem kanału w serwisie YouTube. Transmitowane będą Msze o 7:00, 8:00 (j. łaciński), 9:00 (ukraiński); 10:15 (polski); 11:30 (polski); 13:00 (polski); 14:00 (polski); 15:00 (polski), a także 17:30 (Nieszpory, j. polski) i 18:00 (polski). Godziny podane są w czasie ukraińskim, więc do otrzymania czasu polskiego należy odjąć 1 godzinę.

 

Zdajemy sobie sprawę w jakim zabytku znajduje się Lwowska Sala Organowa i jakie kontrowersje są z nią związane ale dziś nie o kontrowersjach tylko o transmisji online. Koncert zaplanowany na niedzielę 15 marca na godzinę 19:00 czasu ukraińskiego zostanie pokazany na żywo w internecie na facebookowej stronie hali.

 

 

 
Dla niezorientowanych wspomnimy, że sala koncertowa zorganizowana jest w barokowym kościele św. Marii Magdaleny we Lwowie. Miejscowi wierni od lat starają się o odzyskanie kościoła i oddanie go w całości na potrzeby religijne. Wnętrza świątyni ozdobione są m.in. freskami słynnego Jana Henryka Rosena. W 1936 roku w kościele zamontowano organy firmy Gebrüder Rieger, będące wówczas jednym z największych tego typu instrumentów w całej Polsce.

 
Ograniczenia w organizacji imprez we Lwowie mają potrwać do 3 kwietnia. Tęskniący za Lwowem mogą też zobaczyć widok z kamery ze Lwowa na wieży Ratusza on-line na stronie webcam.guru.ua

 


 

Polecamy również: