Ukrainka z koronawirusem wróciła z Polski przez Lwów i poszła do cerkwi

Nowe informacje spływają z Ukrainy na temat pacjentki chorej na COVID-19 z obwodu żytomierskiego. Wiadomo już, że kobieta na początku marca wróciła na Ukrainę z Polski i zatrzymała się we Lwowie.

 
W czwartek poinformowano o dwóch kolejnych przypadkach chorych na COVID-19 na Ukrainie. Jedną z nich jest 71-letnia kobieta na stałe mieszkająca w Radomyślu w obwodzie żytomierskim. Kobieta wróciła na Ukrainę z Polski pierwszego marca i zatrzymała się u rodziny we Lwowie. Dopiero później wróciła do domu. Emerytka poczuła się źle 3 marca ale nie udała się do lekarza.
 
Niestety, jak informuje serwis “Ukraińska Prawda”, chora kobieta 8 marca wybrała się do cerkwi w swojej rodzinnej miejscowości. Obecnie jest hospitalizowana w szpitalu w Radomyślu. Ukraińskie służby próbują dotrzeć do wszystkich osób, które tego dnia mogły pojawić się w świątyni.
 
W piątek miejscowości podjęto daleko idące środki bezpieczeństwa: zamknięto sklepy, wstrzymano ruch uliczny, wprowadzono kontrolę wjazdu i wyjazdu z z miejscowości. Ukraińskie służby donoszą, że wszystkie osoby mające styczność z chorą emerytką zostały ustalone i poddane kwarantannie.

 
W piątek popołudniu poinformowano, że 71-letnia Ukrainka zmarła.