Dwa nowe przypadki koronawirusa na Ukrainie

Do tej pory słyszeliśmy tylko o jednym przypadku osoby chorej na COVID-19 wywołany przez nowy wirus SARS-CoV-2 na Ukrainie. Chory znajdował się w szpitalu w Czerniowcach i zaraził się prawdopodobnie we Włoszech. Ukraińskie media podają jednak, że w kraju oficjalnie zanotowano dwóch kolejnych pacjentów chorych na COVID-19. Gdzie znajdują się pacjenci?

 

Portal “Ukraińska Prawda” podaje informacje o dwóch kolejnych chorych. Media informują o kobiecie z obwodu żytomierskiego oraz o mężczyźnie z obwodu czernihowskiego, którego żona przebywała w ostatnim okresie we Włoszech. Pacjenci znajdują się pod opieką lekarzy i ich stan jest stabilny. Wiadomo już że w obwodzie żytomierskim chodzi o 70-letnią pacjentkę, która wróciła na Ukrainę z Polski przez Lwów 1 marca, a pierwszych objawów choroby dostała 3 marca. Niestety, media na Ukrainie informują, że kobieta mimo choroby poszła do cerkwi w niedzielę 8 marca.

 
Obecnie na Ukrainie odnotowano trzech chorych na chorobę wywołaną przez wirus z chińskiego miasta Wuhan. Pierwszy przypadek potwierdzono na początku marca, chory czuje się względnie dobrze. W obserwacji znajduje się kolejnych 40 pacjentów u których występują objawy, ale testy nie potwierdziły obecności wirusa. Nie zanotowano ofiar śmiertelnych ani wśród Ukraińców znajdujących się w ojczyźnie, ani wśród obywateli Ukrainy, którzy zachorowali i trafili do placówek medycznych w innych państwach.

 
Ukraina podjęła zdecydowane środki mające zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazy w tym ograniczenia w imprezach masowych.

 


 
Polecamy również: