Most Oresund cennik. Ile most do Kopenhagi? Cena

Most Oresund cennik. Ile most do Kopenhagi? Cena

Most Oresund to inżynierskie arcydzieło, łączące dwie stolice – Kopenhagę w Danii i Malmö w Szwecji. Wiele osób chcących przejechać mostem ze Szwecji do Danii zastanawia się ile kosztuje most do Kopenhagi. Ile kosztuje most do Malmo? Jaki jest cennik mostu Oresund 2023? Sprawdźmy cenę przejazdu.

 

Most Oresund znany w języku polskim jako Most nad Sundem ma długość około 16 kilometrów i składa się z trzech części.

 

Przejazd mostem Oresund jest płatny
. Ile kosztuje przejazd przez most? Jaka jest cena przejazdu dla samochodów osobowych? Ceny za przejazd zależą od tego jakim pojazdem mamy się poruszać, jak dokonamy opłaty oraz oczywiście od tego czy jedziemy w jedną czy w dwie strony.
 
Jaki jest cennik przejazdu w jedną stronę samochodem osobowym? Korzystając z OresundGO cena to 170 DKK, a zwykła cena to 440 DKK w jedną stronę, a w dwie strony cena to 340 DKK w Oresund GO i 880 DKK bez. OresundGO na rok to koszt 349 DKK.
 
Dłuższe samochody (powyżej 6 metrów), busy i minibusy do 10 metrów to koszt odpowiednio 340 i 880 DKK oraz 680 i 1760 DKK. Tutaj też warto kupić OresundGO na rok za 349 DKK.

 
Ceny za przejazd dla motocykli są niższe i kosztują odpowiednio 88 i 225 DKK w jedną stronę oraz 176 i 450 DKK w dwie strony.
 
Ceny przejazdu mostem do Kopenhagi przez cieśninę Sund ze Szwecji do Danii pochodzą z cennika aktualnego w 2023 roku. Aktualne ceny zawsze znajdują się na oficjalnej stronie Mostu nad Sundem i warto sprawdzić je przed wyjazdem.

 
Polecamy również: