Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 w Maastricht. Kiedy? Daty!

Holandia nie należy być może do najbardziej religijnych krajów na świecie ale nie oznacza to oczywiście, że nie ma tu jarmarków świątecznych. Wśród najbardziej znanych wymienić można ten w Maastricht. Wiele osób zastanawia się kiedy jest Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 w Maastricht. Czy znane są już daty wydarzenia? Sprawdźmy to!

 

W 2022 roku widmo odwołania jarmarków bożonarodzeniowych w większości miejsc na świecie już minęło. Minęło też w Maastricht w Holandii. Wszystko wskazuje na to, że jarmark w tym roku, w przeciwieństwie do jarmarku w 2021 roku, odbędzie się bez przeszkód. Organizatorzy podali już zapowiadaną datę tegorocznego jarmarku.
 
Kiedy jest Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 w Maastricht? Popularny Kerstmarkt w Maastricht planowany jest w dniach od 1 grudnia 2022 roku zaledwie do 31 grudnia 2022 roku. Jest to więc jeden z krótszych jarmarków w Europie.
 
Gdzie jest jarmark w Maastricht? Jak zawsze wydarzenie odbędzie się na głównym placu Vrijthof w samym centrum miasta.

 
Wśród atrakcji Jarmarku Bożonarodzeniowego 2022 w Maastricht, poza kramami z prezentami i ozdobami czy punktami gastronomicznymi, wymienić można także diabelski młyn oraz lodowisko. Atrakcją będzie też tradycyjna już choinka oraz karuzele dla dzieci.

 
Jakie są godziny otwarcia jarmarku? Jarmark będzie czynny prawdopodobnie w godzinach od 10:00 do 17:00.

 
Podsumowanie: kiedy jest Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 w Maastricht? Kiermasz świąteczny planowany jest w dniach od 1 do 31 grudnia 2022 roku. Oczywiście przed wyjazdem na jarmark świąteczny do Maastricht warto sprawdzić oficjalną stronę internetową wydarzenia by upewnić się, że nie zostało w ostatniej chwili odwołane.

 
Polecamy również: