Czy w Egipcie jest Wielkanoc? Kiedy jest Wielkanoc w Egipcie 2023

Wielkanoc to dla wielu osób wyjątkowy dzień ale nie we wszystkich krajach obchodzona jest Wielkanoc. Wiele osób planujących wyjazd do Egiptu zastanawia się czy w Egipcie jest Wielkanoc. Kiedy jest Wielkanoc w Egipcie 2023? Czy w Egipcie obchodzą Wielkanoc? Sprawdźmy to!

 

Powszechnie wiadomo, że Egipt jest krajem arabskim i dominującą religią w Egipcie jest islam. Czy oznacza to, że w Egipcie nie ma Wielkanocy? W przeciwieństwie do wielu krajów arabskich w Egipcie jest Wielkanoc!
 
Wielkanoc w Egipcie jest świętowana przez mniejszość koptyjską. Co więcej – same dni Wielkanocne są świętami w Egipcie. Co więcej – tak samo jak na przykład w Polsce – dni wielkanocne są dniami wolnymi w Egipcie.
 
Kiedy jest Wielkanoc w Egipcie? Każdy wierzący wie, że kościół koptyjski jest kościołem ortodoksyjnym więc Wielkanoc w Egipcie jest w tym samym okresie co na przykład w Rosji czy na Ukrainie czyli tydzień później niż Wielkanoc w Polsce.
 
Podsumowanie: czy w Egipcie jest Wielkanoc? Tak, mimo że jest to kraj arabski to Wielkanoc jest świętowana na przez mniejszość koptyjską i zarówno w Wielką Niedzielę jak i Poniedziałek Wielkanocny jest święto.

 
Polecamy również: