Jaka religia jest w Egipcie? W co wierzą w Egipcie?

Egipt od lat cieszy się gigantyczną popularnością i jest miejscem niezliczonych wycieczek z Polski. Wiele osób planujących urlopowy wyjazd do Egiptu zastanawia się jaka jest religia w Egipcie. W co wierzą w Egipcie? Czy Egipt to państwo w którym wyznaje się islam? Sprawdźmy jaka jest religia.

 

Jeśli zastanawialiście się jaka jest religia w Egipcie to odpowiedź jest prosta: religia narodowa w Egipcie to islam. Większość islamistów w Egipcie należy do odłamu sunnickiego. Czy są jakieś inne religie w Egipcie?
 
Według oficjalnych statystyk ponad 90% mieszkańców Egiptu wyznaje islam. Chrześcijanie stanowią zaledwie 9,6% mieszkańców Egiptu, a w pozostałe religie wierzy 0,1% mieszkańców Egiptu.
 
Według innych danych opracowanych w 2015 roku przez World Christian Database islaimści to 88,4%, chrześcijanie 10,9%, a 0,6% to ateiści. Większość chrześcijan w Egipcie należy do Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego.
 
Według Światowego Indeksu Prześladowań z 2020 roku Egipt jest 16 na liście krajów w których chrześcijanie należą do najbardziej prześladowanych.
 
Podsumowanie: jaka religia jest w Egipcie? W Egipcie zdecydowaną większość mieszkańców stanowią islamiści z sunnickiego odłamu.

 
Polecamy również: