Co kupić w Egipcie? Zakupy 2022 TOP 9+1

Co kupić w Egipcie? Zakupy 2022 TOP 9+1

Wyjazd do Egiptu kiedyś był dla wielu Polaków szczytem luksusu. Dziś wyjazd do jednego z tańszych krajów świata nie stanowi właściwie żadnego problemu i może pozwolić sobie nań nawet słabo zarabiający Polak. Wiele osób jadących do Egiptu zastanawia się co kupić w Egipcie. Co warto przywieźć z Egiptu? Jakie egipskie rzeczy można przywieźć do Polski? Jakie kupić pamiątki? Sprawdźmy to!

 
Zakupy w Egipcie są dość specyficzne. Większość turystów decyduje się na wyjazd do kurortów więc zakupy robi przede wszystkim w sklepikach czy na bazarach przygotowanych pod turystów. Co można tam dostać?

 


Perfumy

Kolejną rzeczą, którą można przywieźć z Egiptu są perfumy ale tak samo jak w przypadku przypraw tu też trzeba używać. Bazary w turystycznych miejscowościach w Egipcie pełne są podróbek ale w Egipcie da się kupić zarówno ciekawe oryginalne zakupy. Do kupienia zarówno gotowe zakupy jak i koncentraty zapachów, które są zbyt mocne by używać je bez odpowiedniego rozrobienia.

 


Słodycze

 
Nie wszystkie potrawy da się przywieźć z Egiptu ale niektóre słodycze bez trudu przetrwają lot samolotem do Polskki. Do kupienia i przywiezienia m.in. baklawa czyli deser z ciasta listkowego z orzechami polany syropem, kulki kahk albo po prostu chałwa z Egiptu, którą najłatwiej przywieźć.

 


Rękodzieło


 
Najróżniejsze pierdoły dla turystów to kolejna propozycja zakupowa w Egipcie. Ceramika, pudełeczka, poduszki, kosze, dywaniki, miniaturowe figurki piramid, bransoletki czy nawet stroje do tańca brzucha. Wybór jest szeroki. Byle tylko nie przepłacać. Na bazarach zawsze się targujemy!

 


Shisha

 
Jednym z najpopularniejszych suwenirów z Egiptu jest po prostu shisha. Czym jest shisha chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć. W sklepach z pamiątkami i na straganach do kupienia najróżniejsze fajki – te większe nadające się jako ozdoba do domu albo te mniejsze idealne jako tania pamiątka dla znajomych, którzy wcześniej obdarowali nas jakimś niepotrzebnym syfem z własnych podróży.

 


Papirus

 
Na wiele produktów w Egipcie warto uważać i papirus nie jest tu wyjątkiem. Te tańsze proponowane przez sprzedawców czasem nie są wcale oryginalnymi papirusami tylko z bananowca. Czym jest oryginalny papirus chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć. Prawdziwy wykonany jest z dość rzadkiej obecnie trzciny cibory papirusowej.

 


Bawełniane ubrania


 
Jednym z nieco bardziej luksusowych produktów dostępnych w Egipcie jest słynąca z wysokiej jakości egipska bawełna. Egipska bawełna lepiej przepuszcza powietrze, jest miększa i wytrzymalsza od niskiej jakości surowca. Nadaje się zarówno na ubrania jak i pościel czy nawet ręczniki. Na miejscu, jeśli uda Wam się kupić, to będzie taniej niż w Europie.

 


Przyprawy


 
Egipt nie należy do światowych potęg eksportu dóbr luksusowych czy produktów spożywczych. Nie ma w Egipcie też zbyt wielu pożądanych na całym świecie produktów więc w naszym zestawieniu królują raczej rzeczy dość trywialne. Pierwszą z nich są przyprawy dostępne praktycznie na każdym bazarze z chłamem dla turystów. Jeśli chcecie kupić w Egipcie przyprawy to warto uważać – nie wszystkie sprzedawane na bazarach przyprawy są przyprawami wysokiej jakości. Jeśli jednak potraficie odróżnić dobre mieszanki od złych mieszanek i często używacie najróżniejszych przypraw to Egipt jest dobrym miejscem na zakupy.

 


Djellaba

 
Jeśli już o ubraniach mowa to jest jedna ciekawostka zasługująca na osobny paragraf. W Egipcie warto kupić tradycyjny strój djellaba lub też jillaba. To długi, wełniany uniseksowy strój. Oczywiście tego typu strój niekoniecznie nadaje się dla każdego ale może być naprawdę ciekawą pamiątką z wyjazdu nie tylko do samego Egiptu ale i innych krajów Afryki Północnej.

 


Kartusz

 
Nie ma zbyt wielu rzeczy aż tak mocno kojarzących się z Egiptem jak kartusz czyli hieroglify znane jeszcze w starożytności. W dzisiejszych czasach w Egipcie można kupić wiele różnych pamiątek zdobionych kartuszami. Niewielka biżuteria może być zdobiona złotem, srebrem albo po prostu glinianą tabliczką.

  


Czego nie kupować w Egipcie? Podróbek

 
Z Egiptu nie można przywozić wielu rzeczy o czym już z resztą pisaliśmy w którymś z tekstów. Wszyscy wiedzą, że nie można brać ze sobą na przykład elementów rafy koralowej. Ale tym razem nie o tym. W Egipcie na straganach znaleźć można multum podrabianych ubrań i akcesoriów.
 

Nigdy nie zrozumiemy osób, które chcą chwalić się podrabianymi ubraniami. Osoby, którym chcecie zaimponować, które znają się na modzie i tak wiedzą, że wasza torba LV jest fałszywką. Jeśli chcecie mieć coś oryginalnego to odłóżcie pieniądze i kupcie oryginał. Nie zgrywajcie kogoś kim nie jesteście w podróbkach z bazaru.

 
Polecamy również: