Czy Egipt jest w Strefie Schengen? Sprawdźmy czy jest!

Czy Egipt jest w Strefie Schengen? Sprawdźmy czy jest!

Hurghada, Szarm el-Szejk czy Marsaa Alam to popularne kurorty w Egipcie do których na wakacje lata wielu Polaków. W związku z planowanym wprowadzeniem kwarantanny dla osób powracających z krajów spoza Strefy Schengen wiele osób zastanawia się czy Egipt jest w Schengen. Sprawdźmy czy jest i czy bezpiecznie jest jechać na wakacje i będzie można normalnie wrócić do domu.


 

Strefa Schengen stała się ostatnimi dniami jednym z najczęściej odmienianych przez przypadku sformułowań wśród osób, które chcą spokojnie wypocząć. Jeśli zastanawiacie się czy można jechać do Egiptu to właśnie jego ewentualne członkostwo w Schengen często było decydującym faktem o tym, czy pojedziecie tam na wakacje.
 
Egipt nie leży w Europie i znajduje się w gronie państw do których potrzeba paszportu na wyjazd. Już samo to oznacza, że jadąc tam na wakacje każdy wie kiedy, gdzie i z kim byliście. To, że Egipt nie jest w Europie oznacza w tym wypadku również to, że nie jest w Unii Europejskiej i nie znajduje się w gronie państw, które podpisały Układ z Schengen.
 
Mamy dla Was więc złe informacje. Czy Egipt jest w Strefie Schengen? Niestety – nie jest. Obowiązują tu kontrole graniczne przy przekraczaniu granicy. Egipt nie jest w Strefie Schengen, podobnie jak chociażby Chorwacja czy Turcja, więc w 2020 roku lepiej omijać tą destynację turystyczną jeśli obawiamy się tego, że władze wpadną na pomysł zamykania wszystkich osób przyjeżdżających spoza Schengen.

 
Polecamy również: