Jaka waluta w Hurghadzie? Hurghada waluta

Jaka waluta w Hurghadzie? Hurghada waluta

Hurghada jest jednym z najpopularniejszych kurortów turystycznych często wybieranych przez Polaków jadących na wakacje. Wielu turystów zastanawia się jakie pieniądze są w Hurghadzie. Jakie pieniądze zabrać do Hurghady? Sprawdźmy to!

 
Jeśli zastanawiacie się jaka jest waluta w Hurghadzie to odpowiedź jest prosta – taka sama jak waluta w całym Egipcie. A jaka jest waluta w Egipcie? W Egipcie korzystają z funtów egipskich. Skoro wiemy już jaka jest waluta w Hurghadzie to warto zastanowić się również nad tym jakie pieniądze zabrać.
 
Jeśli wybieracie się na wyjazd All Inclusive do hotelu to problem wymiany waluty prawie Was nie dotyczy. Do Egiptu można wziąć trochę dolarów lub euro chociaż często bardziej opłaca się zabranie dolarów. Czy warto brać złotówki? W hotelach pełnych Polaków być można uda się zapłacić złotówkami ale złotówki nie są najlepszym pomysłem na walutę, którą zabrać do Egiptu.
 
W kantorach, a właściwie w bankach, w Hurghadzie da się wymieniać większość lokalnych walut z krajów Arabskich, a także wszystkie mocne waluty chociaż w większości miejsc turystycznych uda się zapłacić po prostu dolarami lub euro. Warto jednak uważać na kurs wymiany – ten oferowany przez sprzedawców nie zawsze jest korzystny.

 
Polecamy również: