Kiedy Amerykanie obchodzą Dzień Niepodległości?

Historia Stanów Zjednoczonych obfituje w wiele wydarzeń o których nie ma pojęcia większość mieszkańców Polski i Europy. Amerykański Dzień Niepodległości nie jest jednak jednym z nich. Wiele osób zastanawia się kiedy w Ameryce obchodzony jest Dzień Niepodległości. Kiedy w USA jest Dzień Niepodległości? Co upamiętnia amerykański Dzień Niepodległości? Sprawdźmy to!
 

Kiedy jest Święto Niepodległości w Stanach Zjednoczonych? Dniem w którym Amerykanie obchodzą Dzień Niepodległości jest oczywiście 4 lipca. W USA dniem święta niepodległości jest 4 lipca każdego roku. Tego dnia świętowana jest pamiątka po ogłoszeniu Deklaracji Niepodległości.
 
Deklaracja Niepodległości w USA została ogłoszona w 1776 roku. 4 lipca 1776 roku Stany Zjednoczone Ameryki ogłosiły niepodległość od Wielkiej Brytanii w czasie II Kongresu Kontynentalnego w Filadelfii. Data 4 lipca jest świętowana nieoficjalnie już od 1777 roku ale dopiero po wielu latach stała się oficjalnym Świętem Niepodległości.
 
Amerykanie świętują Święto Niepodległości oficjalnie jako święto państwowe dopiero od 1870 roku. Teraz już wiecie dlaczego Amerykanie świętują 4 lipca. Przypominamy jednak, że nie jest to święto tradycyjnie związane z jedzeniem pieczonego indyka. Indyka spożywa się na Święto Dziękczynienia.

 
Polecamy również: