Coca w Krakowie na Kazimierzu – sycylijski street food w Krakowie

Jednym z najpopularniejszych symboli Kazimierza w Krakowie jest popularny Okrąglak w którym od lat serwowane są słynne zapiekanki. Nie jest to jednak jedyne miejsce w którym na Kazimierzu można spróbować ciekawego street foodu. Innym, oddalonym o kilkadziesiąt metrów od pl. Nowego, jest mniej popularne, a naprawdę dobre miejsce – Coca przy ul. Kupa 3. To jedno z tych miejsc w których w Krakowie można zjeść słynne sycylijskie arancini. Co jeszcze jest w menu?

 

W przeciwieństwie do wielu lokali na Kazimierzu i w Krakowie Coca nie jest typową restauracją, która przeznaczona jest ku temu by usiąść na miejscu i zjeść. Tutaj przede wszystkim kupujemy po prostu na wynos.

 
Lokal na pierwszy rzut oka może nie zachęcać do zakupów ale to pozory. W niewielkim pomieszczeniu przy ul. Kupa 3 zobaczyć możemy pustą lodówkę, a także ladę w której znajdują się sprzedawane produkty takie jak pizza czy cartocciata ze szpinakiem lub z szynką.

 
Rzut oka za ladę to możliwość podziwiania zatrudnionej tu obsługi przy pracy chociaż wgłąb widać niewiele. Wybrany produkty zamawiamy przy ladzie przy której jednocześnie można zapłacić za zamówione rzeczy. Co można kupić w Coca?

 


Coca na Kazimierzu – menu


 

W menu standardowo zawsze można spodziewać się dostępności cartocciata, a także sycylijskiej pizzy. Na deser na przykład sycylijskie cannoli czyli rurki z kremem z sera ricotta. W weekendy dostać tu można również lasagne za 15 zł za dość dużą porcję oraz jeden z przysmaków rodem z Sycylii czyli arancini. Arancini to kulki ryżowe z nadzieniem z ragu (lub innym nadzieniem) smażone w głębokim tłuszczu. W lodówkach dostępne są włoskie soki owocowe Santal w butelkach, a także popularny włoski napój S.Pellegrino Chino lub po prostu kawa. Nieopodal za rogiem przy ul. Warszauera 3 znajduje się jeszcze lodziarnia tej samej sieci w której można spróbować sycylijskich lodów.
 
Jeśli chcecie zjeść lasagne, aranini lub cannoli to lepiej wybrać się tu wcześniej, niż później bo bywa tak, że wieczorem przekąsek tych już nie ma bo się wysprzedały.

 


Coca na Kazimierzu – podsumowanie

Coca Typical Sicilian Food jest jednym z najciekawszych miejsc z dość tanim i ciekawym jedzeniem w całym Krakowie. Serwowane tu dania stoją na naprawdę wysokim poziomie, lasagne jest jedną z najlepszych jakie kiedykolwiek jedliśmy.
 
Coca, według godzin otwarcia podanych w internecie, czynne jest od 12:00 do 21:00 przez cały tydzień. Arancini czy lasanga dostępna jest w weekendy. Można płacić kartą.

 
Polecamy również: