Czy 2 maja trzeba iść do kościoła? Czy msza obowiązkowa?

Czy 2 maja trzeba iść do kościoła? Czy msza obowiązkowa?

2 maja to dzień wyjątkowy. Wypada między świętem z komunistycznym rodowodem 1 maja i świętem upamiętniającym pierwszą w Polsce konstytucję 3 maja. Wiele osób zastanawia się czy 2 maja to święto kościelne. Czy 2 maja msza jest obowiązkowa? Czy 2 maja trzeba iść do kościoła?
 

Jeśli zastanawiacie się czy 2 maja to święto to już o tym pisaliśmy. 2 maja nie jest świętem narodowym. Wierzący kościoła rzymskokatolickiego 2 maja wspominają św. Antonina Pierozzi, Atanazego Wielkiego, Józefa Marie Rubio Peralte, Józefa Nguyen Van Luu i św. Zygmunta I Burgundzkiego.
 
Czy msza z tego powodu jest obowiązkowa? Czy 2 maja jest świętem nakazanym? W kalendarzu świąt nakazanych kościoła katolickiego w Polsce data 2 maja nie figuruje, wierzący nie mają więc obowiązku uczestnictwa we mszy świętej. Chyba, że…
 
Wyjątkiem jest rok w którym 2 maja wypada w niedzielę. Każda niedziela dla aktywnych wierzących to dzień w którym należy iść do kościoła. 2 maja 2021 roku więc idzie się do kościoła tak jak w każdą inną niedzielę. Oczywiście jeśli jest się aktywnym członkiem kościoła rzymskokatolickiego. Polska nie jest krajem wyznaniowym i obowiązku uczestnictwa w praktykach religijnych nie ma.

 
Polecamy również: