Czy z Krakowa widać Tatry? Kiedy widać Tatry z Krakowa?

Wiele osób widziało w internecie zdjęcia Tatr widzianych z Krakowa i zastanawiało się czy są prawdzie. Czy z Krakowa widać Tatry? Z jakich miejsc w Krakowie można obserwować widok na Tatry? Sprawdźmy to.

 

Od razu trzeba powiedzieć sobie jasno – tak, z Krakowa widać Tatry. Oczywiście nie każdego dnia ale przy dobrej, bezchmurnej i bezsmogowej pogodzie widok Tatr z Krakowa nie jest widokiem rzadkim.

 
Tatry z Krakowa widać z takich punktów jak chociażby Kopiec Kościuszki, ale nie tylko. Jeśli chcecie zobaczyć Tatry można wybrać się na różne punkty widokwe takie jak chociażby wieża Kościoła Mariackiego czy wieża ratuszowa w Krakowie. Jeśli nie chcecie wspinać się po schodach to Tatry widać też z północnych rejonów Krakowa znajdujących

 się na wzniesieniach.

Tatry z Krakowa można zobaczyć z punktów widokowych dostępnych samochodem jak chociażby parking stacji BP przy wjeździe od strony Olkusza w Modlnicy. Tatry widać też z Witkowic czy Zakrzówka, okolic osiedla Oświecenia i centrum handlowego Serenada czy też wiaduktu nad ul. Bora Komorowskiego koło Muzeum Lotnictwa w Krakowie.

 
Widok na Tatry zobaczycie też z balkonów wyższych bloków w Krakowie albo z punktu obserwacyjnego w Unity Tower. Miejsca można wymieniać w nieskończoność. Tatry z Krakowa częściej widać latem, niż jesienią, zimą czy wiosną, przede wszystkim z powodu tego, że w miejscowościach koło Krakowa tworzy się w nich gigantyczny smog niszczący widoczność.

 
Czasem Tatry widziane z Krakowa wyglądają jakby znajdowały się bliżej, niż 80-90 kilometrów w linii prostej za sprawą zjawiska atmosferycznego zwanego inwersją temperatury. Jeśli będziecie wspinać się na tatrzańskie szczyty to warto pamiętać, że przy dobrej pogodzie z Tatr widać również Kraków.

 
Polecamy również: