Czy z Kopca Kościuszki widać Tatry? Co widać? Skąd widać Tatry?

W Krakowie wiele jest ciekawych kopców ale mimo że Kopiec Kościuszki nie jest największym kopcem w Krakowie to właśnie on jest jednym z najbardziej znanych tego typu obiektów nie tyle w Krakowie co w całej Polsce. Wiele osób chcących wybrać się na szczyt kopca zastanawia się czy z Kopca Kościuszki widać Tatry. Korzystając z ciepłych dni czerwca ponownie wspięliśmy się na szczyt kopca by zobaczyć skąd widać Tatry w Krakowie.

 

 
Historii i zwiedzaniu samego Kopca Kościuszki w Krakowie poświęciliśmy już wcześniej odrębny artykuł. Niestety wybierając się po zdjęcia 24 marca w rocznicę złożenia przez Tadeusza Kościuszkę uroczystej przysięgi na Rynku w Krakowie pogoda nie dopisywała. Tym razem trafiliśmy lepiej.

 

 

W artykule zobaczyć możecie widoki z Kopca Kościuszki na cały Kraków. Z kopca widać słynne Błonia i Park Jordana, widać fragmenty Wawelu, ale widać również daleko poza Kraków. Ze szczytu kopca zobaczyć można Tatry oraz Beskidy w tym nawet Beskid Żywiecki, warunkiem jest jednak bardzo dobra, słoneczna pogoda.

 

 

Z Kopca Kościuszki widać Tatry gdy nie pada,
nie ma zbyt dużego smogu. Jeśli nie mieliście tyle szczęścia by zobaczyć ładną panoramę Krakowa i okolic, a nawet Tatr z Kopca Kościuszki to zawsze możecie popatrzeć na zdjęcia w internecie.

 
Dla przypomnienia warto dodać, że wejście na szczyt Kopca Kościuszki w Krakowie możliwe jest od 10 do 19:00 w sezonie letnim. Wstęp niezmiennie kosztuje 14 złotych za bilet normalny, 10 złotych za bilet ulgowy i tyle samo za pojedynczy bilet dla grup składających się od 10 osób wzwyż. Po więcej informacji zapraszamy do podlinkowanego wyżej tekstu o Kopcu Kościuszki. Warto również sprawdzić ile jest kopców w Krakowie.

 

Polecamy również: