Ile alkoholu ze Słowacji? Ile tytoniu i papierosów?

Wybieracie się na zakupy na Słowacji i zastanawiacie się ile alkoholu, piwa, wina i papierosów można przywieźć ze Słowacji do Polski? A może robicie zakupy w Polsce i zastanawiacie się ile alkoholu można przywieźć na Słowację? Oto limity celne na Słowację i ze Słowacji.

 
Czasy w których zakup alkoholu czy papierosów był opłacalny na Słowacji z punkt widzenia finansowego minęły już dawno. Po rzędach sklepów spożywczo-monopolowych w których masowo zaopatrywali się Polacy pozostały tylko wspomnienia. Jeśli jednak należycie do grupy osób, które chcą kupić na Słowacji alkohol i przywieźć go do Polski albo zastanawiają się ile papierosów można przywieźć ze Słowacji to mamy dla Was informacjie.

 
Limity celne na przywóz alkoholu i papierosów ze Słowacji do Polski oraz z Polski na Słowację są takie same jak wszędzie w Unii Europejskiej. Na Słowację i ze Słowacji można przywieźć tyle samo co na przykład do Niemiec lub z Niemiec do Polski. Czyli ile?

 
Limity celne ze Słowacji to 800 sztuk papierosów lub 400 sztuk cygaretek o wadze do 3 gramów lub 200 sztuk cygar, 1 kg tytoniu. W przypadku alkoholu limity wyglądają następująco: 10 litrów wyrobów spirytusowych lub 20 litrów wzmacnianego wina lub 90 litrów wina (w tym do 60 litrów wina musującego) lub 110 litrów piwa. Limity łączą się. Czyli można przywieźć połowę limitu piwa i połowę limitu wina albo wódki na osobę.

 
Jak widać limity przywozu ze Słowacji są tak duże, że raczej nikt normalny nie jest w stanie ich przekroczyć.

Polecamy również: