Czy do Kazachstanu paszport czy dowód? Czy potrzebna wiza?

Gdy zastanawiamy się jaki kierunek wybrać na najbliższy wakacyjny wyjazd rzadko kiedy przychodzi nam na myśl Kazachstan i jego stolic Astana. Niewiele osób wie więc jakie dokumenty potrzebne są jadąc do Kazachstanu. Czy do Kazachstanu potrzeba paszportu czy wystarczy dowód osobisty? Czy do Kazachstanu potrzebna jest wiza? Dziś to sprawdzimy.

 

Kazachstan jest całkiem sporym rozmiarów państwem w części położonym w Europie Wschodniej, a w większości w Azji Środkowej. Państwo nie należy do Strefy Schengen umożliwiającej nam przepływ osób bez kontroli granicznych, nie należy też oczywiście do krajów Unii Europejskiej do których możemy podróżować bez paszportu.

 
Wiecie już czy do Kazachstanu potrzebny jest paszport? Raczej tak ale dla wszystkich którzy jeszcze tego nie zauważyli napiszemy to jasno. Czy do Kazachstanu potrzebny jest paszport? Tak! Potrzebny jest paszport do Kazachstanu.

 
Czy do Kazachstanu potrzebna jest wiza, pytacie? Odpowiadamy. Tak, generalnie jest potrzebna wiza do Kazachstanu. Polacy potrzebują wizy do Kazachstanu. Wizy do Kazachstanu nie muszą mieć Polacy repatrianci, którzy pochodzą z Kazachstanu. Oni mogą wjechać do kraju bez tylko na 30 dni bez wizy.

 
Warto jednak pamiętać, że Kazachstan nie należy do najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie i z jakichś powodów właśnie tak jest.

 
Polecamy również: