Która godzina jest w Budapeszcie? Czas na Węgrzech

Wielu turystów wybierających się na wczasy lub city break do Budapesztu zastanawia się czy po wylądowaniu na lotnisku w Budapeszcie trzeba przestawić zegarek. Sprawdźmy więc która godzina jest w Budapeszcie i jaki jest czas na Węgrzech. Jaka jest strefa czasowa w Budapeszcie? Która jest godzina?

 

Dla jadących na Węgry mamy dobrą wiadomość. Wybierając się na wczasy nad Balatonem czy w Budapeszcie nie trzeba będzie przestawiać zegarka i można żyć według takiego samego czasu jak w Polsce. Węgry, a co za tym idzie również Budapeszt, znajdują się w strefie czasowej GTM+2 w lecie oraz UTC+1 w czasie zimowym. Jeśli więc macie lot o 10:00 czasu polskiego i lądujecie o 12:00 to na miejscu również będzie godzina 12:00.

 
Czy na Węgrzech jest zmiana czasu? Niestety tak – jadąc na Węgry jesienią lub wiosną należy pamiętać o tym, że Węgrzy podobnie jak Polacy zmieniają czas. Jadąc na Węgry warto zainteresować się nie tylko tym która godzina jest na Węgrzech. Na blogu opisaliśmy już wiele rzeczy na temat Węgier m.in. poradnik o tym co kupić na Węgrzech oraz jakich dań kuchni węgierskiej warto spróbować.

 

Warto przeczytać również: