Czy do Algierii potrzebny jest paszport czy dowód? A wiza?

Granicząca z Maroko i Tunezją Algieria nie jest najczęściej wybieranym miejscem wśród turystów. Nie znaczy to oczywiście, że nie istnieją wczasy w Algierii. Jeśli myślicie o zwiedzaniu Oranu, Algieru, Konstantyny czy Timgadu zastanawiacie się pewnie jakich dokumentów potrzeba do Algierii. Czy do Algierii potrzebny jest paszport czy wystarczy dowód? Czy do Algierii potrzebna jest wiza? Dziś o dokumentach podróży.

  • Czy do Algierii potrzebny jest paszport?
  • Czy można pojechać do Algierii na dowód osobisty?
  • Czy do Algierii potrzeba wizy?

Mniejsza popularność wyjazdów do Algierii wiąże się z tym, że kraj uchodzi za miejsce dość niebezpieczne, a do wjazdu Polakom potrzebna jest wiza do Algierii. Uzyskanie wizy do Algierii jest oczywiście możliwe ale wymaga spełnienia kilku warunków i kosztuje od 360 złotych za wizę turystyczną jednokrotnego wjazdu. Wizę do Algierii można dostać jedynie w konsulacie Algierii w Warszawie.

Konsulat Algierii w sprawach wizowych obsługuje interesantów we wtorki i czwartki w godzinach od 10 do 13. Wtedy możliwe jest zarówno składanie jak i odbiór dokumentów.

Do wyjazdu do Algierii i dostania wizy przede wszystkim potrzebny jest paszport. Paszport do Algierii musi być ważny przynajmniej przez pół roku od planowanej daty wyjazdu z Algierii.

Poza tym by uzyskać wizę potrzebne jest ubezpieczenie zdrowotne na cały pobyt w Algierii, zdjęcie paszportowe, wypełniony wniosek wizowy oraz zaproszenie do Algierii. Istnieją również inne formy wiz do Algierii, niektóre są jednak droższe od wizy turystycznej.

Podsumowanie: czy do Algierii potrzebny jest paszport czy wystarczy dowód osobisty? Polacy jadący do Algierii potrzebują paszportu ważnego przynajmniej 6 miesięcy od planowanej daty wyjazdu z Algierii. Dodatkowo konieczny jest również zakup wizy.

Ważne informacje:

  • Do Algierii konieczny jest paszport
  • Dokument musi być ważny 6 miesięcy od daty wyjazdu
  • Algieria wymaga od Polaków posiadania wizy wjazdowej

Polecamy również: