Czy do Maroka potrzebny jest paszport czy dowód?

Maroko to niewielkie państweko do którego wyjazd może być prawdziwym powiewem egzotyki. Czy jadąc do Maroko należy mieć paszport czy dowód? Jakie dokumenty należy przygotować planując wyjazd do Maroka? Sprawdzamy również czy do Maroka potrzebna jest wiza dla obywateli Polski. Dziś o tym jakich dokumentów potrzebujemy gdy chcemy odwiedzić Casablankę lub Marrakesz.

 
Przygotowanie wyjazdu do Maroko nie jest tak proste jak planowana podróż na Węgry albo do Holandii ale nie jest to proces zbytnio skomplikowany. Jadąc do Maroko nie trzeba mieć zbyt wielu wymaganych dokumentów. Polacy jadący do Maroko na wyjazd turystyczny nie muszą przejmować się posiadaniem wizy. Jeśli jesteśmy w kraju mniej, niż 90 dni wiza nie jest potrzebna.

 
Dokumentem uprawniającym do wjazdu do Maroko jest paszport. Wyjazd do Maroko na dowód osobisty jest niestety niemożliwy. Paszport do Maroko musi być ważny przynajmniej tyle, ile będziemy pozostawać w kraju. Najlepiej jednak, by był ważny nieco dłużej by oszczędzić sobie jakichś zbędnych kontroli czy pytań.

 
Jadąc do Maroko należy posiadać nie tylko paszport ale również inne dokumenty takie jak bilet powrotny z kraju oraz dowód na to, że mamy wystarczające środki na pobyt w Maroko. Co z dokumentami dla dziecka?

 
Dziecko jadące do Maroko musi mieć paszport oraz odpis aktu urodzenia. Jeśli dziecko jedzie tylko z jednym z rodziców konieczne jest również posiadanie potwierdzonej zgody na wyjazd pochodzącej od drugiego z opiekunów dziecka.

 

Polecamy również: