Czy do Turcji potrzebny jest paszport czy dowód? 2022

Czy do Turcji potrzebny jest paszport czy dowód? 2022

Riwiera Turecka, a co za tym idzie i sama Turcja, od lat jest jednym z najpopularniejszych kierunków wyjazdów wakacyjnych wśród Polaków. Jakie dokumenty należy mieć wybierając się do Turcji? Czy do Turcji potrzebny jest paszport czy dowód? Czy do Turcji można jechać bez paszportu? Co z wizą do Turcji? Czy jest potrzebna czy wizy zostały zniesione? Dziś sprawdzamy jakich dokumentów wjazdowych potrzebujemy do Turcji.

 
Wybierając się na wakacje do Turcji przez wiele czasu należało mieć ze sobą nie tylko dowód osobisty ale również załatwić sobie wizę wjazdową. Posiadacze paszportów Unii Europejskiej krajów Strefy Schengen nie będą już musieli posiadać wiz na wjazd do Turcji. Zmiany zapowiedziane w lutym 2020 roku weszły w życie oficjalnie w 2 marca 2020. Od tego czasu jadąc do Turcji nie potrzebna jest wiza.
 
Bez wizy do Turcji będzie można przyjechać na 90 dni w okresie 180 dni od daty pierwszego wjazdu. Turcja nie znajduje się jednak ani w Unii Europejskiej, ani w Strefie Schengen ale od 19 kwietnia 2022 roku przy wyjeździe turystycznym do Turcji, który nie przekroczy 90 dni wystarczy dowód osobisty i nie potrzeba paszportu!
 
Jeśli wybieracie się na wakacyjny wyjazd chociażby do Antalyi to zniesienie obowiązku wizowego i konieczności posiadania paszportu jest znacznym ułatwieniem. Przed wyjazdem polecamy sprawdzić naszą listę rzeczy, które warto przywieźć z Turcji.

 

Polecamy również: