Czy do Egiptu potrzebny jest paszport czy dowód? A wiza?

Szarm el-Szejk, Marsa Alam czy Hurghada to egipskie kurorty przez lata będące jedynie w sferze marzeń dla zwykłych rodaków. Od lat sytuacja uległa jednak zmianie i wyjazd do Egiptu jest dziś w zasięgu nawet najbiedniejszych wczasowiczów. Jakie dokumenty należy mieć jadąc do Egiptu? Czy do Egiptu potrzebny jest paszport czy dowód? Co z obowiązkiem wizowym? Czy do Egiptu potrzebna jest wiza, a jeśli tak to ile kosztuje egipska wiza? Dziś wszystko na ten temat.

  • Czy do Egiptu potrzebny jest paszport?
  • Czy można pojechać do Egiptu na dowód osobisty?
  • Czy do Egiptu potrzeba wizy?

Egipt od lat jest jednym z najpopularniejszych kierunków amatorów wczasów all-inclusive. Jeśli planujecie wyjazd do Egiptu i nie macie paszportu to niestety – trzeba wybrać inny kierunek.

Odpowiedź na pytanie: czy do Egiptu potrzeba paszportu jest pozytywna. Do Egiptu nie wystarczy dowód osobisty. Polacy jadący do kraju muszą mieć ważny paszport. Kolejnym dokumentem, który należy posiadać jest egipska wiza.

Wiza turystyczna do Egiptu kosztuje 25 USD za jednokrotną wizę lub 60 USD za egipską wizę wielokrotną. Wizy turystyczne do Egiptu są ważne przez 30 dni. O egipską wizę można postarać się na kilka sposobów. Jeśli nie jesteście dyplomatami to o wizę można starać się w przedstawicielstwie dyplomatycznym Egiptu, przez internet na egipskiej stronie wizowej oraz w jeszcze jeden, najłatwiejszy, sposób. Wizę do Egiptu można dostać również na lotnisku w Egipcie.

Wizę egipską można kupić przez internet wchodząc wcześniej na stronę visa2egypt.gov.eg. Strona dostępna jest w języku angielskim więc nikt nie powinien mieć żadnych problemów z jej obsługą. Koszt wizy można opłacić online na stronie.

Wymaganym dokumentem jest przede wszystkim paszport, który musi być ważny przez co najmniej sześć miesięcy od daty planowanego wyjazdu z Egiptu. W Egipcie wciąż są terytoria dość niebezpieczne do których MSZ nie rekomenduje wyjazdów. W kurortach jest jednak względnie bezpiecznie.

Podsumowanie: czy do Egiptu potrzebny jest paszport czy wystarcza dowód osobisty? Planując wycieczkę do Egiptu należy posiadać paszport lub paszport tymczasowy, aczkolwiek zawsze lepiej mieć zwykły. Dokument musi być ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty wyjazdu z Egiptu. Do Egiptu potrzeba również wizy, którą posiadacze zwykłych paszportów mogą wyrobić w internecie lub na lotnisku.

Ważne informacje:

  • Do Egiptu nie pojedziemy na dowodzie osobistym
  • Do Egiptu paszport musi być ważny 6 miesięcy od dnia wyjazdu z Egiptu
  • Posiadacze paszportów dyplomatycznych nie mogą wyrobić wizy na lotnisku

Polecamy również: