Tankowanie w Niemczech. Jak tankować? Cena benzyny w Niemczech

Rozwijanie wysokich prędkości na niemieckich autostradach sprawia, że paliwa ubywa dość szybko. Przejazd przez Niemcy wiąże się więc z koniecznością tankowania. Jak tankować na niemieckich stacjach? Ile kosztuje benzyna w Niemczech?

 


Niemieckie stacje benzynowe

Osoby jeżdżące do różnych krajów mogą czasem przeżyć zdecydowany szok jeśli wybierają się do Niemiec. Nie każda stacja w Niemczech jest ładna, nie każda dysponuje dobrze wyposażonym sklepikiem czy kafejką. Zdarzają się stacje na których nie ma jak umyć sobie szyb, a przy dystrybutorach nie ma śmietników.
 
Mimo tego że nie każda stacja jest dobrze wyposażona zawsze znajdziemy na niej to co najważniejsze – benzynę. Dla Polaków tankowanie na stacji benzynowej w Niemczech nie jest zaskoczeniem. Podjeżdżamy pod dystrybutor, tankujemy, a w kasie podajemy numer dystrybutora i płacimy.
 
Zaskoczeniem może być sposób wyświetlania cen paliwa. Te podane są nie jak w Polsce z dwoma miejscami po przecinku, a z trzema miejscami po przecinku.
 
Zdarzają się również stacje samoobsługowe. Takie same jak w Polsce – płacimy w nich kartą. W Niemczech bez problemu dostaniemy benzynę 95, 98, tańszą 95-E10 z większą ilością biododatków, Diesla, wzbogaconego Diesla. Nie ma zbyt dużych problemów z dostępem do gazu ale LPG nie wszędzie jest. Nazwy stacji paliw w Niemczech to najczęściej Aral, Esso, Total, Shell czy Jet.
 

 


Ceny paliw w Niemczech

W chwili gdy piszemy ten tekst pod koniec stycznia 2020 roku średnia cena za litr diesla w Niemczech to 1,266 EUR, benzyna E10 z biododatkami kosztuje średnio 1,391 EUR, a zwykła benzyna to koszt 1,404 EUR. Oczywiście da się znaleźć stacje zdecydowanie droższe, jak i takie mające znacznie niższą cenę.
 
Na stacji na której tankowaliśmy kilka dni temu za diesla płaciło się 1,189, benzyna kosztowała 1,379, a cena gazu wynosiła 0,639 EUR. Najlepszym sposobem by dowiedzieć się jakie są aktualne ceny benzyny w Niemczech jest sprawdzenie ich za pośrednictwem strony Mehr-Tanken.de gdzie podać możemy interesującą nas lokalizację i typ benzyny, po czym wyświetlają się najtańsze i najdroższe stacje w okolicy.

 


 
Polecamy również: