Czy we Lwowie jest Uber? Ile kosztuje Uber we Lwowie?

Po przyjeździe do Lwowa samochodem i pozostawieniu auta na parkingu strzeżonym trzeba jakoś poruszać się po Lwowie. Większość atrakcji turystycznych miasta znajduje się w obrębie centrum i można tam dojść piechotą, ale czasem trzeba podjechać gdzieś dalej. Do wyboru pozostaje komunikacja miejska (o niezbyt dobrym standardzie) oraz transport samochodowy. Czy we Lwowie jest Uber? Czy Uber działa we Lwowie? Ile kosztuje Uber we Lwowie? Sprawdzamy czy na Ukrainie jest Uber.

Jak jest z taksówkarzami prawie w każdym miejscu na świecie – wiadomo. Gdy słyszą turystów ceny kursu szybują do góry, a (co znacznie gorsze, niż 5 zł więcej do zapłaty) w bonusie dostać możemy nieplanowaną podróż dookoła Lwowa. Duża część lwowskich taksówek w Polsce nie mogłaby służyć do przewozu osób ze względu na tragiczny stan techniczny i wątpliwe szanse na otrzymanie pozytywnego wyniku badania rejestracyjnego.

Wyjątkiem jest Lviv Hotel Taxi z którego usług korzystamy dość często. Taksówkarze tej korporacji mają dosyć nowe samochody, kierowcy i dyspozytorzy zwykle mówią dobrze po polsku lub po angielsku i co najważniejsze – nie oszukują. Znacznie tańsze są przewozy Uberem i Boltem we Lwowie. Czy we Lwowie jest Uber? Oczywiście, Uber działa na Ukrainie i to nie tylko we Lwowie.

Ile kosztuje Uber we Lwowie? Ceny

Uber jest we Lwowie od 23 lutego 2017 roku. Jeśli jeszcze nie macie konta w aplikacji najlepiej założyć je jeszcze przed wyjazdem w Polsce. Do założenia konta potrzebne jest podanie imienia, nazwiska, adresu mailowego, numeru telefonu oraz danych karty. Później wystarczy pobrać aplikację na telefon i zalogować się na utworzone wcześniej konto.

W sieci często można przeczytać żarty na temat lwowskich taksówek. Faktycznie, czasem zamówienie taksówki jest droższe, od samego kursu. Z Uberem na szczęście tak nie jest. Najtańsze przejazdy Uberem po Lwowie kosztują około 50 UAH. Przy takich cenach całkowicie bezsensowna jest jazda po Lwowie własnym samochodem. Szkoda na to zawieszenia ponieważ stan dróg na Ukrainie wciąż nie jest dobry.

Za Uber we Lwowie można płacić za pośrednictwem karty, a także gotówką u kierowcy. Z przejazdów korzystaliśmy dziesiątki razy. Za przejazd 2 kilometrów w godzinach szczytu z podwyższonym przelicznikiem x2,7 zapłaciliśmy w 2017 roku w przeliczeniu “aż” 5,50 zł. Oczywiście tak niskie ceny w 2024 roku to już przeszłość. Ile obecnie trzeba zapłacić?

Obecnie średnia cena przejazdu Uberem we Lwowie to około 100-200 UAH czyli w granicach niecałych 10 do niecałych 20 złotych. Przejazd najtańszym Uber X spod kolumny Mickiewicza do centrum handlowego Forum kosztuje około 90 UAH czyli niecałe 9 złotych.

Na Ukrainie opłaca się płacić w Uberze podpiętą kartą Revolut lub gotówką ponieważ wymieniając gotówkę w kantorze otrzymamy więcej, niż wynosi oficjalny kurs wymiany.

Uber działa też w innych miastach na Ukrainie m.in. w Kijowie, Czerniowcach, Stanisławowie, Charkowie, Chersoniu, Kijowie, Tarnopolu, Winnicy, Zaporożu czy Odessie. Uber nie funkcjonuje na Ukrainie w czasie godziny policyjnej.

Polecamy również:

 

14 komentarzy do “Czy we Lwowie jest Uber? Ile kosztuje Uber we Lwowie?”

 1. Dobre pytanie. Przesłaliśmy stosowne zapytanie do firmy. Jak tylko się czegoś dowiemy to zaraz się tym podzielimy.

 2. jeździłem po całym lwowie , lącznie 16 przejazdów . Najtańszy 4,60 pln najdroższy 13,70 pln

 3. Tak. Zniżka działa ale tylko w wypadku, gdy konto zostanie założone już po przyjeździe do Lwowa. Czyli by ją otrzymać trzeba zarejestrować się będąc na Ukrainie.

 4. Mam inne pytanie dotyczące ubera. Otóż wybieram się z żoną i dwójką małych dzieci. Czy na Ukrainie jest jak w Polsce obowiązek wożenia maluchów w fotelikach? Czy uda mi się zamówić ubera z 2 fotelikami? Jedzie z nami też grupka znajomych – 5 osób, czy w uberze mają jakieś większe auta typu Van – 6/7 osobowe? Dzięki za pomoc.

  Strona jest super i służy mi za źródło do przygotowań do naszego zimowego wyjazdu do Lwowa :) Kawał świetnej roboty! Marcin

 5. Na Ukrainie jeśli jest jakiś przepis to i tak nie trzeba go przestrzegać :). Samochodów z fotelikami raczej nie ma (jechaliśmy takim raz we wrześniu), a z dwoma to już kompletnie rzecz niespotykana. Vana można trafić ale to już lepiej skontaktować się z Lviv Hotel Taxi oni mają takie samochody we flocie.

 6. Uberem nie ma po co bo wyjdzie drożej aaalee… wystarczy dogadać się z którymś z kierowców i pojechać bez włączonej aplikacji :). Koszt – zależy od człowieka. Od 600 do 900 UAH chcą zwykle.

 7. Dziękuję za odpowiedź. A proszę mi jeszcze powiedzieć, prywatne busy skąd odjeżdżają? W drodze do Lwowa jechaliśmy marszrutka, która dowiozła nas do centrum handlowego Skrinia. W drodze powrotnej zależy nam na czasie, dlatego też pytam o szczegóły. Dziękuję i pozdrawiam.

 8. Busy ze Lwowa? Prawdopodobnie w okolicach dworca po prawej stronie placu stają te prywatne, a jak nie to marszrutki są chyba w okolicach wyjazdu ze Lwowa przy sklepie Metro. Jeśli zależy na czasie to nie ma co się zastanawiać tylko zgadać się z jakimś kierowcą. Odbierze ze wskazanego adresu.

 9. Czy na Ukrainie działa ta sama aplikacja Uber, z której korzystamy w Polsce? Zastanawiam się, czy mogę z niej korzystać, czy muszę pobrać coś innego.

 10. Ta sama co w Polsce. Jedyne utrudnienie posiadając polską aplikację będąc we Lwowie to to, że kierowca dostanie polski numer kontaktowy zamiast ukraińskiej karty włożonej do telefonu. Ale rzadko dzwonią sami z siebie.

 11. Czy jeżdżąc Uberem po Lwowie muszę mieć dostęp do internetu? Da się to jakoś obejść? Szczerze mówiąc nie znam się na tym bo w moim mieście nie ma Ubera

Możliwość komentowania została wyłączona.