Jak dojechać z dworca do centrum Lwowa? 4 proste sposoby

Najlepszym i wielokrotnie najtańszym sposobem dojazdu do Lwowa jest przelot samolotem, jednak wiele osób decyduje się na przejazd do Lwowa pociągiem z Przemyśla. Wysiadając na dworcu Lwów Główny trzeba będzie dojechać do centrum. Jak dojechać z dworca do centrum Lwowa? Jak najlepiej dostać się w okolice opery czy kolumny Adama Mickiewicza? Oto 3 proste sposoby dojazdu oraz nasze porady.

 


Dojście na piechotę

Ta opcja nie nadaje się dla turystów ciągnących ze sobą duży bagaż ani dla seniorów ale jeśli wpadliście do Lwowa tylko na chwilę mając ze sobą niewielki plecak albo małą torbę podróżną z powodzeniem do hotelu możecie dostać się… na piechotę. Od czasu ukończenia najważniejszych etapów remontu okolic dworca jest tu całkiem miło. Piechotą z dworca pod Kasyno Szlacheckie idzie się w granicach 30 minut, pod budynek opery dojdziemy po 40 minutach powolnego spaceru. Większość osób będzie musiała jednak dojechać do centrum. Jak to zrobić?

 


Uber i Bolt do centrum

Remont przed dworcem we Lwowie
 
Najlepszy sposób to zamówienie sobie przejazdu z ekranu telefonu komórkowego. Przejazd za pośrednictwem Ubera lub w Bolcie spod dworca pod kolumnę Adama Mickiewicza to koszt w granicach 50-60 UAH czyli całe 8 złotych. Polacy rzadko wyjeżdżający za granicę mogą bać się tej formy transportu bo przyzwyczajeni są do cen w Polsce na które zwykle nie mogą sobie pozwolić. Przypominamy jednak – ceny na Ukrainie są zdecydowanie niższe, niż u nas czy na zachodzie.

 


Taksówka z dworca


 
W okolicy dworca czai się wielu najróżniejszych przewoźników – tych oficjalnych i tych mniej oficjalnych. Większość z nich liczy na to, że Polacy przyjeżdżający do Lwowa znają ceny z miast takich jak Budapeszt, Praga czy Amsterdam i za dojazd do centrum zapłacą przynajmniej tyle, ile u siebie w domu. Nie polecamy dojazdu z przypadkowo spotkanymi kierowcami oferującymi swoje usługi. Odległość z dworca pod operę we Lwowie to 2,8 kilometra. Według uczciwego cennika taksówkarskiego kwota za taki kurs powinna zamknąć się w okolicach 90-100 UAH w lepszej korporacji taksówkarskiej ze Lwowa.

 
To zaledwie około 10 minut jazdy bez korków. Nieuczciwi przewoźnicy mogą zabrać Was na rundkę dookoła Lwowa i przejechać na przykład z Gródeckiej dalej w prawo w kierunku dawnej ulicy Sykstuska lub nawet wjechać na Kopernika, a potem naokoło dojechać do centrum i policzyć sobie zdecydowanie więcej. Za więcej jak 100 UAH nie zgadzamy się pojechać.

 


Komunikacja miejska do centrum Lwowa


 
Stali Czytelnicy bloga wiedzą zapewne, że jesteśmy przeciwnikami jazdy obrzydliwymi marszrutkami oraz komunikacją miejską we Lwowie. To strata czasu, w pojazdach jest brudno i łatwo trafić na niefajnych pasażerów. Przy niskich cenach taksówek i najróżniejszego typu przewozów po prostu szkoda czasu na transportu publiczny. Jeśli te kilka złotych za dojazd samochodem z dworca we Lwowie do centrum sprawi że przekroczycie budżet na weekend we Lwowie to da się stąd oczywiście dojechać komunikacją publiczną.

 
Z dworca we Lwowie do centrum jeżdżą tramwaje z odremontowanych ostatnio przystanków. Za trochę ponad 1 zł dojedziemy w okolice centrum (na przykład na Rynek we Lwowie) tramwajem linii 1. Jeśli podejdziemy na ul. Gródecką to w dół w kierunku dawnego Teatru Wielkiego czyli opery zjechać można tramwajem linii 6. Amatorów jazdy tramwajem po Lwowie skusić może objazd miasta całkowicie dookoła w tramwajem lilii 9.

 
Bezpośrednio spod dworca kolejowego we Lwowie ruszają również autobusy. Do samego centrum dojedziecie stąd autobusem linii 29, pod operę zjechać można w autobusie 31 i 10. Spod dworca jeżdżą także opcje dla masochistów czyli marszrutki. W okolice centrum dojedziecie numerami 20. Rozkłady środków komunikacji publicznej dla wszystkich miast Ukrainy warto sprawdzić sobie na mapkach w serwisie eway.in.ua.

 

Polecamy również: