Zakrzówek dojazd MPK. Jak dojechać? Jak tramwajem?

Zakrzówek od wielu lat jest jedną z większych atrakcji turystycznych w Krakowie. Popularność miejsca wzrosła dodatkowo po otwarciu pływających basenów. Wiele osób zastanawia się jak dojechać na Zakrzówek. Jaki jest dojazd MPK na Zakrzówek? Jak dojechać tramwajem? Sprawdźmy sposoby dojazdu na kąpielisko Zakrzówek.

Zalew Zakrzówek to sztuczny zbiornik wodny na Zakrzówku w Krakowie powstały w 1992 roku. Wiele osób zastanawia się jak tu dojechać na Zakrzówek oraz jak dojechać komunikacją miejską MPK. Niestety, dojazd komunikacją miejską nie jest zbyt łatwy ponieważ od przystanków trzeba sporo przejść do samego zalewu. Do zalewu łatwo dojechać samochodem ale w jego okolicy są gigantyczne problemy z parkowaniem.

Dojazd i parkowanie na Zakrzówku

Do Kąpieliska Zakrzówek można dojechać tramwajami kursującymi na przystanek o nazwie Norymberska znajdujący się przy ul. Grota Roweckiego. Kursują tu linie 11, 17, 18, 52 oraz 62. Niewiele z nich przejeżdża przez centrum. Dodatkowo przystanek znajduje się daleko od kąpieliska do którego droga prowadzi uliczką w pełnym słońcu. Trasa do wejścia na kąpielisko od przystanku to około kilometra.

Na Zakrzówek na przystanek Kapelanka dojedziemy liniami tramwajowymi 22, 52, 62 lub linią czasową 73. Przystanek również znajduje się daleko od wejścia na kąpielisko. Dystans to około 1,5 kilometra. Jak dojechać autobusem na Zakrzówek? Na przystanek Kapelanka 03 dojedziemy autobusami 101, 194, 219 oraz nocnymi 612 oraz 662.

Dojazd samochodem jest łatwiejszy. Wystarczy wsiąść w samochód i pojechać. Niestety, w okolicy Zakrzówka znajdziemy tylko niewiele miejsc parkingowych znajdujących się właściwie tylko w ciągu ulicy Norymberskiej. Miejsc parkingowych jest bardzo mało. W okolicy znajduje się supermarket Kaufland, który oferuje parking ale jest to parking płatny.

Przed samym wejściem na kąpielisko jest parking ale brakuje dobrej woli, by mieszkańcy mogli z niego korzystać. Na drodze dojazdowej do kąpieliska postawiono zakazy wjazdu i parking z którego moglibyśmy korzystać stoi pusty i dostępny jest tylko dla wybrańców.

Podsumowanie: jak dojechać na Zakrzówek MPK? Jak dojechać tramwajem? W okolice zalewu dojeżdżają tramwaje linii 22, 52, 62, 73, 11, 17, a także autobusy linii 101, 194, 219, 578, 612, 662.

Dojazd na Zakrzówek najlepiej sprawdzić sobie w usłudze Map Google, a rozkłady jazdy można zobaczyć na oficjalnej stronie MPK w Krakowie lub w serwisie jakdojade.pl.

Dojazd samochodem jest łatwiejszy ale niestety w okolicy nie ma praktycznie miejsc parkingowych. W ciepłe weekendy o znalezienia miejsca parkingowego jest przerażająco trudno. Dodatkowo warto pamiętać, że w sezonie letnim obowiązują limity wejść na kąpielisko na Zakrzówku.

 
Warto przeczytać również: