Co i gdzie jeść we Lwowie? Kocia kawiarnia Cat Cafe we Lwowie

Co i gdzie jeść we Lwowie? Kocia kawiarnia Cat Cafe we Lwowie

Lubicie koty? Jeśli tak to możecie sobie jakiegoś kupić. Albo ewentualnie przejść się do kociej kawiarni we Lwowie – Cat Cafe. Lwowska kocia kawiarnia kusi niskimi cenami. Zachwycają się nią polscy blogerzy ale czy słusznie?

Gdzie jest kocia kawiarnia we Lwowie?

Cat Cafe we Lwowie zlokalizowana przy dawnej ul. Leona Sapiehy 47, kilka kroków od rodzinnego domu słynnego kompozytora Wojciecha Kilara, który wychował się pod numerem 59. To około 20 minut spacerem od Rynku (uwaga – pod górę!) lub przejazd Uberem kosztujący około 30-40 UAH. Lokal reklamowany jest przez wiele plakatów i ulotek rozrzuconych w centrum miasta. Często też pojawiają się oferty pracy w kawiarni Cat Cafe – zarabia się tu 5000 UAH miesięcznie (697 zł). Łatwo tu trafić.

 

 

Kawiarnia nie jest atrakcyjnie urządzona. Bardzo proste stoliki i krzesła nie wyróżniają jej niczym na tle innych miejsc. Jedynie drabinki i półki dla kotów są tu rzucające się w oczy. No i wejście w którym zastosowano podwójne drzwi by zwierzęta nie uciekły z lokalu. Teoretycznie regulamin kociej kawiarni nakazuje dezynfekcję rąk przed wejściem do środka ale w praktyce nikt tego nie sprawdza i nie pilnuje.

 

Poza kotami nie ma tu nic ciekawego. Serwowane jedzenie jest słabej jakości w porównaniu do jakiejkolwiek wśród najlepszych kawiarni Lwowa takich jak Kawiarnia Szkocka, Cabinet czy Cafe 1. Podawane tu naleśniki spokojnie zrobicie sobie samemu w domowych warunkach i będą smakować podobnie. Dla nas to wada. Wychodzimy z założenia, że za posiłek płaci się również po to, by dostać chociaż namiastkę kulinarnego arcydzieła, którego samodzielne wykonanie jest albo niemożliwe albo pracochłonne. Jest tu za to tanio. Bardzo.

 

Kocia kawiarnia we Lwowie – menu i ceny


 
Espresso w Cat Cafe we Lwowie kosztuje 22 UAH, latte 32 UAH, kakao 48 UAH, a kawa po wiedeńsku 39 UAH. Za mrożoną frappe płaci się 37 UAH, a za latte z syropem karmelowym 38 UAH. To o około 10-20 UAH taniej, niż w centrum Lwowa. Za prawie litrowy dzbanek smakowej herbaty płaci się 45 UAH. Przypominamy, że 100 UAH kosztuje obecnie 13,95 zł.

 

Jedzenie też jest tanie ale w menu kociej kawiarni we Lwowie nie ma ciekawych pozycji jeśli chodzi o dania główne. Zjemy tu tylko naleśniki z szynką i sosem grzybowym (58 UAH) strudel z sosem grzybowym i kurczakiem (62 UAH), naleśniki z brokułami w sosie serowym (68 UAH), strudel z wieprzowiną (69 UAH), a także cielęcinę z warzywami za 156 UAH i medaliony wołowe za 168 UAH. Sałatka z kurczaka wyceniona jest na 125 UAH, a sałatka z krewetkami 196 UAH.

 

 

Tanie są również desery. Naleśniki z czekoladą i bananem kosztują 52 UAH, creme brulee 55 UAH, musli z owocami 59 UAH. Najdroższy jest strudel wiśniowy z lodami, który wyceniono na 69 UAH. Za świeżo wyciskany sok pomarańczowy płaci się 63 UAH, a za lemoniadę 47 UAH. Najtańsze wino kosztuje 34 UAH za kieliszek, butelka Prosecco sprzedawana jest za 258 UAH, a najtańsze piwo za 44 UAH. Drinki w cenach od 45 UAH za Martini z sokiem pomarańczowym do 93 UAH za Tequila Sunrise. Wiecie już skąd bierze się popularność Cat Cafe we Lwowie?

 

Do lokalu nie powinny iść osoby uczulone na kocią sierść, albo po prostu nie lubiące zwierząt plątających się po stole. Koty nic nie robią sobie z obecności odwiedzających, a często też wkładają łapy do posiłków. Nie każdemu może się to podobać. Kotów teoretycznie nie można karmić. Jedzeniem gości karmią się same. Nie wolno też robić zdjęć z użyciem lampy błyskowej i wprowadzać do środka dzieci młodszych niż 12 lat. Tą ideę z chęcią przenieślibyśmy do większości lokali. Zwłaszcza w Polsce.

 

 

Fascynacja Cat Cafe we Lwowie jest w naszej opinii całkowicie niezrozumiała. Poza przepięknym, niebieskim kotem rasy scottish fold nie ma tu nic ciekawego. Ani wystroju, ani menu, ani wysokiej jakości serwowanych posiłków. Po drugie – jest daleko. Jeśli bardzo zależy Wam na lwowskich kotach to kupcie w sklepie saszetkę jedzenia i dajcie je któremuś z bezdomnych kotów, których cała masa błąka się po ścisłym centrum Lwowa. Zwłaszcza w okolicach kościoła Bożego Ciała i klasztora Dominikanów przy placu Muzealnym. Odwdzięczą się bardziej, niż koty w kawiarni.

 

Kocia Kawiarnia we Lwowie czynna jest od 8:00 do 22:00 czasu lokalnego, czyli od 7:00 do 21:00 naszego czasu. Można płacić kartą.

 
Polecamy również:

 

Powiązane wpisy

Druzi Cafe Lwów
Druzi Cafe we Lwowie – kawiarnia ubogacana kulturowo

Lwów - II wojna światowa
Lwów w czasie okupacji podczas II wojny światowej. Stare zdjęcia Lwowa

Karta Just Lviv It we Lwowie. Czy warto ją mieć?

Zamknij