Ile kosztuje weekend w Krakowie? Cena wyjazdu na weekend

Ile kosztuje weekend w Krakowie? Cena wyjazdu na weekend

Kraków jest jednym z najpopularniejszych miast na weekend w Polsce. Wiele osób, które jeszcze nie było w Krakowie zastanawia się ile pieniędzy trzeba na wyjazd do Krakowa. Ile kosztuje weekend w Krakowie? Ile trzeba wydać na romantyczny wyjazd do Krakowa? Spróbujmy sprawdzić ile trzeba zapłacić i ile kosztuje weekend w Krakowie dla dwojga albo z dzieckiem. Czy w Krakowie jest drogo?.

 
Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie ile kosztuje weekend w Krakowie bowiem różni ludzie wybierają różne formy wypoczynku. Cena wypadu do Krakowa zależy od tego w jakich warunkach chcecie wypoczywać, czy chcecie zjeść w dobrej restauracji na Rynku czy w taniej restauracji w Krakowie.
 

 
Na cenę wpływa też na przykład zwiedzanie muzeów bo nie zawsze uda się trafić na darmowe dni w muzeach w Krakowie albo atrakcji dla dzieci. Te bywają drogie.
 
Koszt weekendu w Krakowie zależy też od formy transportu. Przyjazd pociągiem, przylot samolotem, albo przyjazd własnym samochodem również wpływają na ceny. Weekend w Krakowie może kosztować od kilkuset złotych do nawet kilku czy kilkunastu tysięcy. Sprawdźmy jednak ile będzie kosztować rozsądny wyjazd do Krakowa bez biedowania ale też bez szaleństw.

 


Cena przyjazdu do Krakowa


 
Tutaj wszystko zależy od tego jaką formę transportu wybierzemy i jak daleko mamy do Krakowa. Tanie bilety lotnicze zamówione z wyprzedzeniem nie będą drogie. Mogą się zamknąć nawet poniżej 200 złotych za loty w obie strony na przykład z Gdańska ale przyjazd własnym paliwożernym autem na przykład ze Szczecina może okazać się dużym kosztem. Tutaj nie możemy doradzić i podać konkretnych cen.

 


Ceny hoteli w Krakowie


 
Już wcześniej pisaliśmy obszerny artykuł na temat tego ile kosztuje hotel w Krakowie do którego odsyłamy po więcej informacji. Generalnie można przyjąć, że noc w Krakowie w normalnych warunkach bez szaleństw to koszt od około 200-300 złotych. Da się oczywiście znaleźć tańsze hotele albo wynająć apartamenty.

 


Ceny jedzenia w Krakowie


 
Po raz kolejny warto podkreślić: nie mamy szklanej kuli więc nie powiemy Wam ile wydacie. Za dobry obiad dla dwóch osób w okolicy Rynku w Krakowie płaci się w granicach 150-200 złotych. W niższej klasy restauracjach albo wybierając się do dobrej pizzerii da się zjeść poniżej 100 złotych za dwie osoby, a jeśli poszukamy odpowiednio w tanich restauracji z niewyszukanym menu to koszt uda się zbić nawet do 50 złotych za dwie osoby. Podobnie z ceną kolacji.

 
Śniadanie w Krakowie wraz z kawą to koszt w granicach 20-40 złotych od osoby. Kawa i ciastko to koszt w granicach 20-50 zł od osoby. Piwo na mieście to koszt od 10 do 20 złotych. Drink od 20 do 50 zł. Wszystko zależy od klasy lokalu, który wybierzemy.
 
Nie da się więc odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie ile będzie kosztować jedzenie na mieście w Krakowie. Rozsądne jest przyjęcie około 100-300 złotych od osoby na dzień. Da się więcej, da się i mniej.

 


Ceny atrakcji w Krakowie


 
Niektórzy w Krakowie nie zwiedzają nic, inni decydują się na tanie lub darmowe atrakcje w Krakowie. Ciężko więc ocenić ile trzeba przeznaczyć pieniędzy na zwiedzanie Krakowa. Zwiedzanie całego Wawelu albo długi przejazd dorożką po Krakowie to dość spore wydatki. Zwiedzanie jednego czy dwóch mniej popularnych muzeów dużo kosztować nie będzie. Rozsądnie przyjąć 40-60 zł od osoby na wejściówki za dzień intensywnego zwiedzania. Wybierając mniej popularne muzea można kwotę podzielić przez pół.

 


Ile kosztuje weekend w Krakowie? Podsumowanie


 
Ciężko stwierdzić. Pomijając zakupy pamiątek, ubrań czy innych prezentów, bo tu każdy sam określa własny budżet, możemy oszacować jedynie ile mniej więcej kosztować będą dwa noclegi, dwa dni jedzenia na mieście, jeden dzień zwiedzania i jeden dzień imprezowania.
 
Trzeba przyjąć, że na wyjazd do Krakowa z dwoma noclegami w hotelu na standardowym poziomie trzeba przeznaczyć około 450-500 złotych od osoby. Cena może być zdecydowanie niższa jeśli wybierzemy gorzej położony hotel lub hostel lub zdecydujemy się na wynajem apartamentu. Jeśli nie mamy zamiaru jeść śniadań i kolacji na mieście lub imprezować w klubach to koszt wycieczki też będzie znacznie niższy i spadnie do około 300 złotych od osoby przy noclegu w wynajętym mieszkaniu ze średniej półki.
 
Kwota na weekend w Krakowie może być też zdecydowanie wyższa jeśli wybierzemy wyższej klasy hotel czy obiady i kolacje w restauracjach wyższej klasy. Podsumowując jednak da się do Krakowa przyjechać za kilka stówek i wcale nie żałować.

 
Warto przeczytać również: