Ile kosztuje parking na lotnisku w Krakowie? Koszt parkowania

Kraków dysponuje jednym z większych lotnisk w Polsce. Wiele osób najpierw dojeżdża więc do Krakowa, a dopiero później wsiada do samolotu. Osoby przyjeżdżające na lotnisko w Krakowie własnym samochodem często zastanawiają się ile kosztuje parking na lotnisku w Krakowie. Ile trzeba zapłacić za parkowanie w Balicach? Sprawdźmy cenniki parkingów na lotnisku w Krakowie. Gdzie zaparkować w Balicach? Czy można za darmo i bezpłatnie?

 

Wylot z Krakowa z własnym dojazdem na lotnisko to dość dobry pomysł bowiem krakowskie lotnisko wcale nie znajduje się w Krakowie, a dojazd z i do centrum wcale nie jest łatwy. Jeśli przyjechaliśmy na Balice własnym autem to trzeba go zaparkować. Ile to kosztuje?

 
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie ile kosztuje parking przy lotnisku w Balicach bowiem parkingów w okolicy lotniska jest bardzo wiele. Możemy przyjrzeć się ich cennikom.

 
Na oficjalnej stronie lotniska w Krakowie znaleźć można informacje o oficjalnych parkingach oznaczonych jako P1 (parking wielopoziomowy) oraz P2 i P3 (parkingi terenowe, P3 tylko z abonamentem i dla gości hotelu Hilton Garden). Cena 1 godziny parkowania na P1 to 10 zł, każda następna to koszt 10 zł, pierwsza doba to koszt 100 zł, następne to koszt 120, 140, 160, 180, 200, 210, a każda następna kolejne 10 zł. Parkingi P2 jest tańszy. Godzina to koszt 9 zł, każda następna to kosz 9, pierwsza doba powyżej 9h to koszt 90 zł, a następnie koszt to 100, 110, 120, 130, 140, 150 zł od 1 do 7 rozpoczętej dobry. Każda następna to 10 zł.

 
To cennik z oficjalnej strony portu lotniczego. Są jednak w okolicy również inne parkingi. Który jest najlepszy? Tego Wam nie powiemy. Przed wybraniem konkretnego parkingu najlepiej sprawdzić opinie o danej lokalizacji w Google i na tej podstawie wybrać. Parkingi w okolicach portu lotniczego kosztują tym mniej, im dalej jest od wejścia na lotnisko.

 
Parkingi położone dalej od portu oferują możliwość podwiezienia na lotnisko. Ceny kształtują się w granicach 20-30 zł za 1 dzień, 30-50 za 2, a im dalej tym taniej. Pozostawienie samochodu na okres tygodnia to w granicach od 80 do 120 zł, a na 2 tygodnie to od około 140 do 170 zł w zależności od wybranego parkingu.

 
Najtańsze parkingi w Balicach to te na prywatnych posesjach. Nie dysponują ta dużą liczbą miejsc jak oficjalne parkingi lotniska lub te znajdujące się blisko terminala ale ceny są tam niższe i dochodzą nawet do około 60 zł za tydzień czy 100 zł za 2 tygodnie.

 
Na lotnisku w Balicach istnieje też parking Kiss & Fly. Pierwsze 10 minut jest bezpłatne, każde kolejne rozpoczęte 10 minut to koszt 10 zł.

 
Podsumowując: cenniki parkingów w okolicy lotniska w Balicach są różne w zależności przede wszystkim od lokalizacji parkingów. Nie polecamy i nie promujemy żadnego konkretnego parkingu na lotnisku w Krakowie.

 
Warto przeczytać również: