Aleja wiśniowa Kraków. Kiedy kwitną wiśnie? Gdzie parking?

Aleja wiśniowa Kraków. Kiedy kwitną wiśnie? Gdzie parking?

Każdego roku tysiące turystów odwiedza Japonię żeby oglądać kwitnące wiśnie ale kwitnące wiśnie są też w Krakowie. Gdzie w Krakowie jest wiśniowa aleja? Jaki jest jej adres? Czy kwintą wiśnie w Krakowie? Sprawdźmy gdzie jest wiśniowa aleja parking Kraków i dajemy opinie.

 

Gdzie jest wiśniowa aleja w Krakowie? Gdzie są kwitnące wiśnie w Krakowie? Wiśniowa aleja to krótki odcinek ciągu spacerowego położony przy wiadukcie na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Bronowickiej.
 
Aleja ciągnie się pod skosem od Armii Krajowej w stronę Bronowickiej na północny wschód. Nie jest to zbyt długa aleja, trasa obok wiaduktu w całości ma zaledwie niecałe 100 metrów ale i tak przyciąga wiele osób. Tak naprawdę krzaczków jest tylko kilka więc lepiej wybrać się np. do ogrodu botanicznego. Z alei taka “Japonia” jak z “krakowskich Malediwów” Malediwy.
 
Kiedy kwitną wiśnie w Krakowie? Kiedy są kwiatki na wiśniowej alei w Krakowie? Wiśnie kwitną na przełomie kwietnia i maja. Wiśniowa aleja w Krakowie jest pełna kwiatów zwykle w weekend majowy ale wszystko zależy od pogody.
 
Warto pamiętać, że wiśnie kwitną bardzo krótko, krócej niż na przykład krokusy w Tatrach.
 
Wiśniowa aleja Kraków parking. Gdzie jest parking? Niestety jeśli chcemy zaparkować na wiśniowej alei w Krakowie to nie ma takiej możliwości ponieważ jest to ciąg pieszy. Parking w okolicy możliwy jest na przykład w ciągu ul Bronowickiej.

 
Polecamy również: