Jarmark Wielkanocny Kraków 2024. Ceny i informacje

Najsłynniejszym jarmarkiem na Rynku Głównym w Krakowie jest ten organizowany przed Bożym Narodzeniem ale również i przed Wielkanocą działa jarmark świąteczny Wielkanocny. Tegoroczny Jarmark Wielkanocny w Krakowie trwa od 21 marca do 1 kwietnia 2024 roku. Co można na nim kupić? Jakie są ceny i godziny otwarcia Jarmarku Wielkanocnego 2024 w Krakowie? Oto informacje.

W czwartek 21 marca wystartowała tegoroczna edycja Jarmarku Wielkanocnego na Rynku Głównym w Krakowie. Jarmark przed Wielkanocą jest podobny do tego przed Bożym Narodzeniem jednak zamiast ozdób na choinkę królują tu ozdoby Wielkanocne takie jak pisanki, jajka czy palmy.

Tegoroczny Jarmark Wielkanocny w Krakowie różni się nieco od bożonarodzeniowego. Zdecydowano się na rozstawienie większej strefy ze stolikami dla odwiedzających obok strefy gastronomicznej. Podobnie jak przed Bożym Narodzeniem również i przed Wielkanocą można kupić grzane wino. Jakie są ceny na Jarmarku Wielkanocnym 2024 w Krakowie?

Ceny na Jarmarku Wielkanocnym

Ceny na jarmarku świątecznym w Krakowie zawsze obfitują w kontrowersje. Tanio nie jest. Można wręcz powiedzieć, że jest drogo. Jakie są ceny? Za 12 sztuk pierogów płacimy 40 złotych niezależnie od ich rodzaju. Dodatki do pierogów to koszt 8 zł za cebulę, boczek lub śmietanę.

Ile kosztuje grzaniec na Jarmarku Wielkanocnym w Krakowie? Tyle samo co na poprzedniej edycji jarmarku bożonarodzeniowego – 15 złotych za 200 ml. Za 15 zł również piwo lane 400 ml lub cydr. Za 15 zł za 180 ml herbata góralska.

Na drugim ze stoisk wino grzane 300 ml to koszt wynoszący już 25 złotych, wino grzane smakowe kosztuje 35 złotych. Tyle samo miód pitny.

Ceny na stoiskach z grillem też są wysokie. Golonko to koszt 22 zł za 100 gramów, kiełbasa kosztuje 28 złotych. Tradycyjnie ceny większości potraw podane są za 100 gramów więc po zważeniu zapłacimy naprawdę bardzo dużo.

Zupy na Jarmarku Wielkanocnym to koszt 10 zł za barszcz solo, 15 zł za pomidorową, czosnkową, czy jarzynową aż po 30 zł za kwaśnice, barszcz po ukraińsku lub fasolkę po bretońsku. Herbata zimowa, idealna na wiosnę, za 20 złotych.

Na Jarmarku Wielkanocnym na Rynku kupimy churrosy za 20 zł za małe, 25 za średnie i 30 zł za duże. Naleśniki z czekoladą za 25 zł, a z nutellą za 30. Nutella z bananem to już cena wynosząca 35 złotych.

Na stoisku z mięsem w bułce mięso (grillowana wieprzowina) w bułce za 40 złotych.

Cena pajdy chleba w zależności od stoiska rozpoczyna się 20 złotych, a dodatki od 8 do 14 złotych lub od 18 złotych za to dodatki od 6 do 12 złotych. Ceny na stoisku z burgerami również wysokie. 34 złotych za klasyczny, 48 złotych za burger bbq, 50 złotych za burger camembert.

Zapiekanki kosztują – uwaga – 38 zł (trzydzieści osiem złotych). Na jarmarku wielkanocnym są też gofry – 16 zł za gofry bez dodatków, dodatki po 5 złotych. Gofr ze śmietaną, i nutellą kosztować będzie więc 26 złotych. Na stoisku z węgierskimi kurtoszkołaczami cena to 25 złotych niezależnie od wybranego rodzaju.

Jarmark Wielkanocny 2024 w Krakowie informacje praktyczne

Każdego roku jarmark budzi wiele pytań postaramy się więc odpowiedzieć na najważniejsze z nich. Przyjeżdżający do Krakowa najczęściej zastanawiają się gdzie parkować na jarmarku Wielkanocnym.

Wjazd samochodem do strefy ograniczonego ruchu w centrum Krakowa możliwy jest tylko dla mieszkańców i posiadaczy zezwoleń. Musimy więc zaparkować poza obrębem Plant na ulicach takich jak Garbarska czy Kopernika.

Jakie są godziny otwarcia? Teoretycznie godziny otwarcia Jarmarku Wielkanocnego to od 10:00 do 21:00 ale można spodziewać się, że niektóre stoiska, zwłaszcza w strefie gastronomicznej w weekendy, będą otwarte nieco dłużej.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2024 w Krakowie potrwa do Poniedziałku Wielkanocnego czyli 1 kwietnia 2024. Poza stoiskami z gastronomią i rękodziełem planowane są też występy artystyczne na scenie rozstawionej koło wieży ratuszowej.

Polecamy również: