Turcja temperatura w maju. Czy warto jechać? Pogoda!

Turcja temperatura w maju. Czy warto jechać? Pogoda!

Późna jesień i zima to niezbyt dobry czas na odwiedzanie Turcji ale w okresie późnej wiosny pogoda zdecydowanie się poprawia. Jaka pogoda jest w Turcji w maju? Jakie są temperatury i czy w Turcji jest ciepło? Sprawdźmy czy w maju warto jechać do Turcji.

 
Turcja w maju to zdecydowanie lepszy pomysł niż wyjazd w grudniu czy marcu. Pogoda w popularnych kurortach Riwiery Tureckiej zdecydowanie poprawia się. W Antalya w maju średnia temperatura na początku miesiąca to zaledwie 23 stopnie Celsjusza ale pogoda błyskawicznie się polepsza właściwie z każdym tygodniem. Pod koniec maja średnia w Antalya i okolicach to już 28 stopni.
 
Maj w Turcji to również miesiąc w którym coraz rzadziej pada deszcz. W maju średnia opadów w Antalya to zaledwie 32 mm, więc deszczowych dni nie ma już zbyt wielu. Temperatura wody w maju nie jest jeszcze zbyt wysoka ale zawsze można po prostu skorzystać z hotelowych basenów.
 
W innych częściach kraju pogoda również zdecydowanie się polepsza. W Stambule średnia temperatura w maju to w granicach 21 stopni Celsjusza. W Stambule pada ale średnia opadów to tylko 36 mm w ciągu miesiąca.
 
Podsumowanie: czy w maju warto jechać do Turcji? Turcja w maju nie gwarantuje jeszcze bardzo wysokich temperatur ale pogoda jest już zdecydowanie cieplejsza niż wczesną wiosną i pozwala na wylegiwanie się na basenie czy wyjście na plażę.

 
Polecamy również: