Czy 3 maja można pracować w ogrodzie? Czy kosić trawę?

3 maja to święto upamiętniające jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Z tego powodu wiele osób zastanawia się czy 3 maja można pracować w ogrodzie. Czy 3 maja można pielić grządki albo kosić trawę? Czy można sprzątać koło domu? Czy można pracować na działce? Sprawdźmy to!

 

3 maja to świętu upamiętniające uchwalenie pierwszej w Europie konstytucji – Konstytucji 3 Maja. Z tego powodu w Polsce od 1919 roku do II wojny światowej istniało święto państwowe zniesione potem przez komunistów, a przywrócone po upadku komuny w 1990 roku. Co to oznacza? To, że na przykład 3 maja sklepy są nieczynne.
 
3 maja to dzień wolny od pracy, który wiele osób chce spożytkować na sprzątanie ogródka czy działki. Czy można to robić? Nie ma żadnego zakazu pracy w ogrodzie w dniu 3 maja.
 
Warto jednak pamićtać, że 3 maja to pod tym względem dzień taki sam jak każdy inny. Czy 3 maja można pracować w ogrodzie czy kosić trawę? Można. Obowiązują takie same przepisy jak każdego innego dnia w roku. Lepiej więc nie kosić trawy o 5 rano albo o 22:00, by nie przeszkadzać sąsiadom, ale w ciągu dnia można robić to co w każdy inny dzień.

 
Polecamy również: