Turcja temperatura w kwietniu. Czy warto jechać? Pogoda!

Turcja kojarzy się z miejscem, które zwykle wybiera się na urlop w lecie ale wiele osób zastanawia się czy można jechać do Turcji wiosną. Jeśli planujecie wyjazd do Turcji w kwietniu to pewnie zastanawiacie się jaka pogoda jest w Turcji w kwietniu. Czy w kwietniu w Turcji jest ciepło? Oto temperatury i odpowiedź na pytanie czy warto jechać do Turcji w kwietniu.

 
Początek wiosny w kwietniu Turcji to już czas w którym pogoda zdecydowanie polepsza się właściwie z każdym dniem. W popularnym kurorcie Riwiery Tureckiej Antalya początek kwietnia to średnia temperatura w granicach 19 stopni Celsjusza, ale już pod koniec miesiąca średnia to 23 stopnie Celsjusza.
 
W kwietniu w Turcji jest ciepło zarówno na Riwierze Tureckiej jak i w innych miejscach. W Stambule średnia temperatura w kwietniu to około 17 stopni Celsjusza, więc jest ciepło ale jeszcze nie upalnie.
 
Pogoda w kwietniu w Turcji to również okres w którym spada liczba opadów, które są dość obfite w czasie zimowym.
 
Podsumowanie: czy warto jechać do Turcji w kwietniu? Kwiecień w Turcji jest ciepłym miesiącem ale nie jest to jeszcze pogoda gwarantująca upalne dni. Jeśli szukamy miejsc z temperaturą powyżej 30 stopni Celsjusza i dniami pełnymi słońca to Turcja nie nadaje się na wypoczynek w kwietniu, a już na 100% nie jest dobrym pomysłem na wyjazd w pierwszej połowie kwietnia.

 
Polecamy również: