Nietypowe atrakcje i miejsca w Krakowie TOP 9

Nietypowe atrakcje i miejsca w Krakowie TOP 9

W Krakowie wiele jest popularnych atrakcji takich jak Wawel, Sukiennice czy Kościół Mariacki. Są też mniej popularne ukryte miejsca i nietypowe atrakcje w Krakowie. Dzisiaj sprawdzimy 9 atrakcji na zobaczenie i zwiedzanie których nie wpada każdy turysta. Oto ukryte miejsca, nietypowe atrakcje i ciekawe miejsca dla dzieci i nie tylko.

 


Krakowski Tramwaj Wodny


 
Rejs po Wiśle w Krakowie to nasza pierwsza propozycja na nietypowe i ciekawe spędzanie czasu w Krakowie. W mieście działa zarówno wiele prywatnych przewoźników, których łatwo spotkać nad Wisłą oraz zwykle tańszy sposób czyli Krakowski Tramwaj Wodny. Tutaj więcej o Krakowskim Tramwaju Wodnym wraz z cennikiem i rozkładem.
 


Krakowska Linia Muzealna


 
Jeśli należycie do fanów starych pojazdów komunikacji publicznej albo po prostu chcecie zrobić coś nietypowego w Krakowie to idealną propozycją jest funkcjonująca w okresie letnim Krakowska Linia Muzealna. Linia z zabytkowym taborem kursuje w wakacje w niedziele i święta. Rozkład i trasa każdego roku może wyglądać inaczej więc najlepiej poszukać aktualnych informacji na fanpage linii. Tu przeczytacie więcej o Krakowskiej Linii Muzealnej.

 


Balon Widokowy


 
Obok diabelskiego młynu w Krakowie na bulwarze Wołyńskim działa sławny na całą Polskę balon widokowy. Nie jest to lot balonem taki jak chociażby nad Egiptem w Luksorze bowiem balon jest na uwięzi i to tylko atrakcja widokowa. Czas lotu powyżej 10 minut, cena w tygodniu 55 zł, w soboty, niedziele i święta aż 69 zł.

 


Koło Widokowe w Krakowie


 
Była atrakcja na wodzie, była na szynach i kołach to teraz czas na przeniesienie się nieco wyżej. Koło Widokowe w Krakowie to kolejna propozycja na niekonwencjonalne spędzanie czasu. Koło stoi niedaleko budynku hotelu Forum na bulwarach Wisły, dokładnie na bulwarze Wołyńskim. Przejazd na diabelskim młynie w Krakowie trwa około 10 minut. Koło nie należy do najwyższych i nie może się równać temu z Londynu czy Budapesztu ale jest. Koszt 30 zł.

 


“Ukryte” ogrody


 
Blogi podróżnicze rozpisują się o “ukrytych” ogrodach. Wbrew temu co chcą wam wmówić eksperci od zwiedzania Krakowa ogrody nie są wcale ukryte jak intelekt Jasia Kapeli. Wie o nich większość mieszkańców, a przechadzając się po mieście wcale nie trzeba przesadnie ich szukać. Pierwszym ogrodem w okolicach Starego Miasta który warto zobaczyć jest słynny na całą Polskę Ogród Botaniczny UJ. Kolejny to Ogród Profesorski UJ przy Gołębiej 11, Ogród Muzeum Archeologicznego przy Poselskiej 3, Ogród Czapskich przy Józefa Piłsudskiego 12, Ogród Mehoffera przy Domu Józefa Mehoffera przy Krupniczej 26, ogród w kamienicy Pod Irysami przy ul. Karmelickiej 27, Ogrody Królewskie na Wawelu czy też nieco trudniej dostępny ogród w pałacu Tadeusza Stryjeńskiego przy Batorego 12.

 


Obiad z widokiem na miasto

Cafe Szał, Kraków
 
To raczej nie propozycja dla tych, którym żal 100 złotych na obiad chociaż kilka tanich restauracji też oferuje widok na Kraków. Obiad z widokiem na miasto to jeden z ciekawszych sposobów spędzania czasu. Restauracjami na dachach dysponuje m.in. Sheraton nad Wisłą w Krakowie, a blisko Rynku z widokiem na Sukiennice i kościół Mariacki możemy usiąść w sky barze Hotelu Starego. Tutaj pełna lista miejsc w których można wyjść na dach w Krakowie by napić się kawy albo zjeść obiad z widokiem na panoramę miasta.

 


Wycieczka po kopcach


 
Kraków kopcami stoi. Jeśli nie chcecie wybierać się na biletowany Kopiec Kościuszki to można wybrać inny – Wandy, Krakusa czy Piłsudskiego. Tutaj dowiecie się ile jest kopców w Krakowie i który jest największy.

 


Muzeum Lotnictwa Polskiego


 
Muzea znajdziemy w każdym mieście ale takiego jak to prawie nigdzie nie ma. Muzeum Lotnictwa Polskiego to ciekawa atrakcja zarówno dla dorosłych fanów lotnictwa jak i dla dzieci którym można pokazać samoloty i wystawy. Tutaj więcej o Muzeum Lotnictwa w Krakowie.

 


Zwiedzanie Nowej Huty

Good Lood - Kraków Nowa Huta
 
Nie jesteśmy fanami dzielnicy przyklejonej do Krakowa w czasach komuny. Najlepiej jakby nigdy nie powstała ale historii nie da się zmienić i jest. Zwiedzanie Nowej Huty to nasza ostatnia propozycja. Można zobaczyć tu “perłę” socjalistycznej architektury w postaci pl. Centralnego i Alei Róż, wybrać się do którejś z popularnych lodziarni i odstać swoje w kolejce zupełnie jak za komuny (Lodowa Huta lub Good Lood), zjeść w barze mlecznym którego wystrój nie zmienił się od 50 lat, zjeść zapiekanki na bazarze jak z czasów PRL, albo przejechać się do tężni solankowej nad Zalewem Nowohuckim. W okolicy też jeden z kopców i Dworek Jana Matejki w Krzesławicach i kilka z najbrzydszych kościołów w Krakowie.

 
Warto przeczytać również: