Wraca Krakowski Tramwaj Wodny. Cennik, rozkład i trasa 2021

Wraca Krakowski Tramwaj Wodny. Cennik, rozkład i trasa 2021

Po pewnym czasie przerwy do Krakowa wraca jedna z nietypowych atrakcji – Krakowski Tramwaj Wodny. Wiadomo już jak wygląda cennik tramwaju wodnego w Krakowie na 2021 roku i znany jest też rozkład rozkład kursowania tramwaju wodnego. Oto wszystkie informacje na jego temat.
 
W 2021 roku Krakowski Tramwaj Wodny kursować będzie od 1 czerwca do 30 września codziennie. Każdego dnia rejsy rozpoczną się o godzinie 10:00. Trasa Krakowskiego Tramwaju Wodnego rozpoczyna się przy Galerii Kazimierz i kończy w Tyńcu niedaleko klasztoru ale nie trzeba korzystać z całej trasy.
 
Do dyspozycji turystów oddano kilka tras różniących się liczbą przystanków. Pierwsza trasa to trasa Galeria Kazimierz – Flisacka-Salwator. To w sumie pięć przystanków: Galeria Kazimierz, Paulińska, Wawel, Most Dębnicki i Flisacka-Salwator. Przepłynięcie na tym odcinku to 30 minut
 
Druga trasa to Flisacka-Salwator do Galerii Kazimierz. W jej skład wchodzą przystanki Flisacka-Salwator Dom Papieski, Wawel, Most Grunwaldzki, Most Piłsudskiego, Most Kotlarski-Stacja Wisła oraz Galeria Kazimierz. Rejs na tej trasie również trwa około 30 minut.
 
Kolejna trasa to trasa Kraków – Tyniec. Rozpoczyna się przystankiem Galeria Kazimierz, następny to Paulińska-kościół Na Skałce, Wawel, Most Dębnicki, Flisacka-Salwator, KKW 29, Tor Kajakowy Kolna oraz Tyniec. Trasa trwa około 1h40 minut.
 
Ostatnia trasa to Tyniec – Kraków z przystanku Tyniec przez Tor Kajakowy – Kolna, KKW 29, Flisacka-Salwator, Dom Papieski, Wawel, Most Grunwaldzki, Most Piłsudskiego, Most Kotlarski – Stacja Wisła, Galeria Kazimierz. Rejs trwa 2 godziny.
 
W 2021 roku do dyspozycji podróżnych oddano jeszcze rejs widokowy po Tyńcu.

 


Rozkład Tramwaju Wodnego na trasie Galeria Kazimierz – Flisacka-Salwator

Galeria Kazimierz 10:00 11:05 12:10 13:15 14:25 15:30 16:35 17:40
Paulińska – kościół Na Skałce 10:17 11:22 12:27 13:32 14:42 15:47 16:52 17:57
Wawel 10:20 11:25 12:30 13:35 14:45 15:50 16:55 18:00
Most Dębnicki 10:25 11:30 12:35 13:40 14:50 15:55 17:00 18:05
Flisacka – Salwator 10:30 11:35 12:40 13:45 14:55 16:00 17:05 18:10

 


Rozkład Tramwaju Wodnego na trasie Flisacka-Salwator – Galeria Kazimierz

Flisacka-Salwator 10:30 11:35 12:40 13:45 14:55 16:00 17:05 18:10
Dom Papieski 10:33 11:38 12:43 13:48 14:58 16:03 17:08 18:13
Wawel 10:38 11:43 12:48 13:53 15:03 16:08 17:13 18:18
Most Grunwaldzki 10:42 11:47 12:52 13:57 15:08 16:12 17:17 18:23
Most Piłsudskiego 10:47 11:52 12:57 14:02 15:12 16:17 17:22 18:27
Most Kotlarski – Stacja Wisła 10:58 12:03 13:10 14:15 15:25 16:30 17:35 18:40

 


Rozkład Tramwaju Wodnego na trasie Flisacka-Salwator – Galeria Kazimierz

Flisacka-Salwator 10:30 11:35 12:40 13:45 14:55 16:00 17:05 18:10
Dom Papieski 10:33 11:38 12:43 13:48 14:58 16:03 17:08 18:13
Wawel 10:38 11:43 12:48 13:53 15:03 16:08 17:13 18:18
Most Grunwaldzki 10:42 11:47 12:52 13:57 15:08 16:12 17:17 18:23
Most Piłsudskiego 10:47 11:52 12:57 14:02 15:12 16:17 17:22 18:27
Most Kotlarski – Stacja Wisła 10:58 12:03 13:10 14:15 15:25 16:30 17:35 18:40

 


Rozkład Tramwaju Wodnego na trasie Kraków – Tyniec

Galeria Kazimierz Paulińska – kościół Na Skałce Wawel Most Dębnicki Flisacka – Salwator KKW 29 Tor Kajakowy – Kolna Tyniec
10:00 10:17 10:20 10:25 10:30 10:40 11:05 11:40

 


Rozkład Tramwaju Wodnego na trasie Tyniec – Kraków

Tyniec Tor Kajakowy – Kolna KKW 29 Flisacka – Salwator Dom Papieski Wawel Most Grunwaldzki Most Piłsudskiego Most Kotlarski – Stacja Wisła Galeria Kazimierz
12:45 13:15 13:40 13:45 13:48 13:53 13:57 14:02 14:13 14:15

 
Rejs Widokowy w Tyńcu rozpoczyna się o godzinie 12:00.

 


Krakowski Tramwaj Wodny – cennik 2021

Cennik na 2021 rok prezentuje się następującą. Bilet normalny z dowolnych przystanków na trasie Galeria Kazimierz – Flisacka Salwator – Galeria Kazimierz to koszt 10 zł, a ulgowy 8 zł. Trasa Galeria Kazimerz – Flisacka Salwator to odpowiednio 15 i 12 zł. Flisacka Salwator – Galeria Kazimierz 15 i 12 zł. Galeria Kazimierz – Tyniec i Tyniec Galeria Kazimierz to koszt 42 i 37 zł, Galeria Kazimierz – Tyniec – Galeria Kazimierz to koszt 80 i 70, a rejs widokowy w Tyńcu to koszt odpowiednio 25 i 20 zł.

 
Warto przeczytać również: